Pomóż
Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!
Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA
Dopiero co z sukcesem zakończyliśmy nasz pierwszy projekt dla polskich Paraolimpiek, a już ruszamy z kolejnym! We wrześniu 2022 Corinne Klajda startuje w następnym biegu w ramach ultramaratonu 4 DESERTS RUN! Trwają już intensywne przygotowania do wyścigu na pustyni Atacama w Chile. My szykujemy się razem z Corinne, a nasz cel to 250 tysięcy złotych na kolejne stypendia dla SUPERBOHATEREK.
W czerwcu 2021 roku Fundacja UNAWEZA wzięła pod swoje skrzydła polskie Paraolimpijki, a Martyna Wojciechowska oficjalnie została Ich Ambasadorką. Wspólnie z inicjatorką projektu Corinne Klajda i Polskim Komitetem Paraolimpijskim uruchomiliśmy zbiórkę na pokrycie 10 sportowych stypendiów. W tym szczytnym celu Corinne postanowiła przebiec jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie 4 DESERTS RUN, na który składają się biegi przez 4 pustynie - łącznie tysiąc kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach.

„Chcę zrobić coś dobrego dla innych!” – takimi słowami Corinne Klajda powitała nas w Fundacji, gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy. „Mam ponad 50 lat, dwoje dzieci, karierę zawodową i chcę pokazać, że można zmienić swoje życie” – dodała. Pochodzi z Mauritiusa, a od ponad 20 lat mieszka w Polsce i związana jest z Accord Group Polska, która specjalizuje się w doradztwie oraz rekrutacji kadry managerskiej wyższego szczebla.

W ramach projektu #CORINNE RUNS FOR GOOD w październiku 2021 ukończyła Namib Race na 18. pozycji (jako 5. w klasyfikacji kobiet) oraz zdobyła nagrodę w kategorii wiekowej 50-59 lat za jeden z najlepszych wyników. A to wszystko dla naszych SUPERBOHATEREK!
Dzięki temu w 2021 roku zebraliśmy w sumie 250.000 zł na roczne stypendia dla 10 Paraolimpijek. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia osób prywatnych i sponsorów. Szczególne podziękowania kierujemy do firm: De Care; Dr Irena Eris; Bank Millenium; EWL Group; Satipharm; BeBio; OLX Group; Ringier Axel Springer; Podravka; InterRisk i Aludesign.

Pierwszy sukces za nami, ale nie spoczywamy na laurach i działamy dalej!
Nasze Stypendystki to prawdziwe Mistrzynie, które udowadniają, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE:
- Róża Kozakowska
- Alicja Jeromin
- Joanna Mendak
- Dorota Bucław
- Iweta Faron
- Renata Kałuża
- Paulina Woźniak
- Edyta Owczarz
- Justyna Franieczek
- Emilia Babska
Więcej o Nich możecie przeczytać tutaj: https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/corinne-biegnie-dla-paraolimpijek/
Biorą udział w międzynarodowych wydarzeniach sportowych, zdobywają medale. Mimo wszystkich przeciwności losu walczą i dają z siebie wszystko. Z wypiekami na twarzy śledziliśmy rywalizację na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio i trzymaliśmy mocno kciuki. Chcemy je dalej wspierać każdego dnia, żeby nie musiały się martwić o swoją sytuację materialną i miały szansę na spełnienie swoich największych marzeń.
Dlatego idziemy o krok dalej i uruchamiamy zbiórkę na stypendia na kolejny rok!
Nasz cel to 250 000 zł!
Następne Igrzyska Paraolimpijskie odbędą się w Paryżu w 2024 roku. Chcemy, żeby Nasze Dziewczyny miały szansę się do nich jak najlepiej przygotować.
Jesteście z nami? Na miejsca, gotowi, start!

fot. Marcin Klaban / Polski Komitet Paraolimpijski
fot. Thiago Diz | TheRacingPlanets
Komu pomagamy?
Projekt stypendialny dla polskich Paraolimpijek 2022
Fundacja UNAWEZA wraz z Corinne Klajda wzięła pod swoje skrzydła 10 Paraolimpijek. Sportowcy z niepełnosprawnościami nie otrzymują takiego wsparcia jak inni sportowcy, a przecież mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami! Te Dziewczyny to także prawdziwe mistrzynie życia. Dajmy Im szansę na rozwój.
Dowiedz się więcej
KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII
Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem
Dowiedz się więcej
Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce
Istnieją w Polsce domy dla samotnych matek, ale wciąż brakuje domów dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. Realia pokazują, że jest to niezwykle potrzebna inicjatywa, aby młode mamy nie były rozdzielane ze swoimi dziećmi.
Dowiedz się więcej
PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU
Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.
Dowiedz się więcej
MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI W MEKSYKU
Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami co ona . Chce opuścić zaklęty krąg wysypiska śmieci i zapewnić sobie i swojemu Dziecku lepszą przyszłość. Możesz Jej w tym pomóc.
Dowiedz się więcej