Corinne biegnie dla Paraolimpijek

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

POSTĘP ZBIÓRKI:
72 253 z 250 000 zł

"W swoim życiu mam szczęście - jestem otoczona wspaniałymi ludźmi, którzy wspierają mnie w mojej życiowej drodze. Nadszedł czas, abym ja również mogła wspierać inne osoby spoza kręgu mojej najbliższej rodziny i umożliwiać młodym dziewczętom wspaniałą podróż przez życie.” - takimi słowami zaczęła się nasza rozmowa z Corinne Klajda - biegaczką, która postanowiła przebiec jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie 4 Deserts Run i pokazać, że każdy z nas może przekraczać swoje własne granice, przy okazji inspirując innych do działania.

Corinne s-25mn.jpg

Corinne zawodowo związana jest od 22 lat z Accord Group Polska, firmą specjalizującą się w doradztwie oraz rekrutacji kadry managerskiej wyższego szczebla, której szefuje od 2005 roku. Pochodzi z Mauritiusa, skąd w 1989 roku wyruszyła na stypendium naukowe do Chin. Tam poznała swojego męża, Marka. Od ponad 20 lat mieszka w Polsce razem ze swoją najbliższą rodziną: mężem oraz dwoma córkami, Kają i Isabelle.

Corinne s-36.jpg

Wraz z wkroczeniem w nowy etap życia, tuż po 50 urodzinach, Corinne chce kolejne lata przeżyć w ciekawy i pełen przygód sposób, jednocześnie tworząc wartość dla innych. Jedną z jej pasji od zawsze było bieganie, zwłaszcza na dłuższych dystansach. Pozwala to oczyścić umysł i zmierzyć się ze swoją wytrzymałością. Podczas jednego ze spotkań z przyjaciółmi, Corinne dowiedziała się o ultramaratonie 4 Deserts Run, odbywającym się na czterech pustyniach zlokalizowanych na czterech kontynentach. Każdy z etapów biegu trwa 6 dni, a uczestnicy mają do przebiegnięcia po 250 km. Corinne lubi podróżować oraz nie boi się podejmować nowych wyzwań, dlatego postanowiła spróbować swoich sił i wziąć udział w tym trudnym biegu. Przygotowania rozpoczęła już na początku 2020 roku.

Tuż po starcie treningów, Corinne zaczęła intensywnie myśleć nad tym, jak poprzez bieganie może pomóc innym. Właśnie wtedy zrodził się pomysł na wsparcie kobiet i charytatywną zbiórkę, by odmienić ich los. Wśród podmiotów, z którymi skontaktowała się Corinne, znalazła się nasza Fundacja UNAWEZA. Martyna, która zdecydowała się od tego roku zostać Ambasadorką polskich Paraolimpijek, zainspirowała Corinne ich historiami. Te niezwykłe Kobiety z niepełnosprawnościami, które wyczynowo uprawiają sport, zmagają się ze swoimi barierami i ciężko trenują, by osiągnąć swój cel - zdobyć medal na Igrzyskach Paraolimpijskich oraz innych międzynarodowych zawodach - skradły również serce Corinne.

Corinne s-38.jpg

Zbiórka, w którą zaangażowana jest Corinne, zakłada zebranie 250 000 PLN. W ramach tej kwoty możemy pokryć koszty 10 sportowych stypendiów, po 2000 PLN miesięcznie, dla 10 Paraolimpijek. To umożliwi im trenowanie bez obaw o sytuację materialną przez 12 miesięcy. Wiele z nich, aby wziąć udział w sportowej rywalizacji, poświęca pracę oraz życie prywatne na treningi i przygotowania do najważniejszych sportowych wydarzeń. Poprzez sport, Paraolimpijki pokazują, że można walczyć ze swoimi ograniczeniami i przeciwnościami losu, że nigdy nie należy poddawać się pomimo trudnej sytuacji życiowej.

Przedstawimy Wam sylwetki pierwszych Dziewczyn, które zostaną objęte programem stypendialnym:

ALICJA JEROMIN (FIODOROW)

Moja przygoda ze sportem zaczęła się w 1998 w radomskim „Starcie”. Moja mama Halina startowała w biegach i skoku w dal w młodości, a ja chciałam podążyć jej śladem. W wieku 13 lat, gdy spotkała trenera Jacka Szczygła, zostałam zapytana, czy wybieram lekkoatletykę, czy tenis stołowy. „Skoro musiałam wybierać, zdecydowałam się na lekkoatletykę”.

Życiowe motto: „Nigdy się nie poddawaj!”

Dyscyplina sportowa: lekkoatletyka

Niepełnosprawność: brak lewego przedramienia

Jeromin-Fiodorow2.jpeg

Najważniejsze osiągnięcia:

4 srebrne medale Igrzysk Paraolimpijskich – bieg na 200 m (Pekin 2008, Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016) oraz bieg na 200 m (Rio de Janeiro)

3 brązowe medale Igrzysk Paraolimpijskich – bieg na 400 m (Ateny 2004, Londyn 2012), bieg na 100 m (Pekin 2008)
Mistrzostwo Świata z Assen (2006) w biegu na 400 m, 2 srebrne (200 m Assen, 100 m Londyn 2017) i 4 brązowe (100 m - Lyon 2013, Doha 2015, 200 m – Lyon 2013, 400 m – Christchurch 2011) medale MŚ w lekkiej atletyce.

5 złotych i 5 srebrnych medali ME w biegach sprinterskich (Assen 2003 – Berlin 2018).

RÓŻA KOZAKOWSKA

Mój pierwszy kontakt ze sportem był w szkole podstawowej i w gimnazjum. W ramach sportu szkolnego osiągałam wiele sukcesów. Potem pojawiły się problemy zdrowotne i zakończyły się starty w sporcie pełnosprawnych, a rozpoczęły się starania o uzyskanie grupy w ramach sportu osób niepełnosprawnych.

Przed startem słucham… muzyki. Najgłupsza rzecz jaką kiedykolwiek zrobiłam… cokolwiek to było, ważne by tego nie powtarzać.

Motto życiowe: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”

Dyscyplina sportowa: lekkoatletyka

Niepełnosprawność: porażenie mózgowe narządów ruchu

Kozakowska.jpeg

Najważniejsze osiągnięcia:
Czwarte miejsce w mistrzostwach świata Dubaj 2019 w skoku w dal (T38)

Pierwsze miejsce Grand Prix Francji 2019

Rekord świata w rzucie maczugą podczas Grand Prix Polska 2021 (F32)

Złoty medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio i Rekord świata (28,.74m) w rzucie maczugą 2021 (F32)


IWETA FARON

Mój pierwszy kontakt ze sportem to rok 2008. Trafiłam do sportu dzięki mamie, która zainteresowała mnie narciarstwem biegowymi i to właśnie ona w pierwszych latach mną pokierowała. Decydującym wydarzeniem w karierze sportowej było zostanie członkiem kadry narodowej w 2015 r. – od tamtej pory uczestniczyłam w Igrzyskach Paraolimpijskich w Pjongczangu, i stopniowo zaczęłam osiągać coraz lepsze wyniki w zawodach rangi Pucharu Świata, sięgając po 4. Miejsce klasyfikacji generalnej w sezonie 2019/2020.

Życiowe motto: "Dziś zrób to czego innym się nie chce, a jutro będziesz miał to czego inni pragną."

Dyscyplina sportowa: narciarstwo klasyczne

Niepełnosprawność: niedorozwój prawej dłoni, wada wrodzona.

IWETA.jpeg

Najważniejsze osiągnięcia:

2017

2018

2019

2020

Największy sukces: 6 i 5 miejsce mistrzostw świata., 4. Miejsce Klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata

DOROTA BUCŁAW

Kiedy miałam 5 lat, mój tata zaczął zabierać mnie i trenować ze mną koszykówkę ponieważ wtedy sam grał jeszcze w lidze i tak zaszczepił u mnie bakcyla do sportu. W 1997 przyszedł do mnie wujek – były maratończyk, byłam wtedy po urazie barku – uszkodzeniu splotu barkowego i wskazał klub dla niepełnosprawnych. Pojechałam, spróbowałam swoich sił w pływaniu, lekkiej atletyce i tenisie stołowym, ale najbardziej po pół roku odpowiadał mi tenis stołowy.

Jestem dumna z tego, że potrafiłam wrócić do sportu po wypadku. Moje najważniejsze zalety to – waleczność i doprowadzanie wyznaczonych celów do momentu do kiedy mam na nie wpływ. Kiedy nie trenuję, to oglądam swoje stare mecze, czytam książki o psychologii w sporcie, rozmawiam przez telefon ze znajomymi. Najbardziej lubię grać i spać.

Życiowe motto: "Zawsze mamy wybór, bez względu na to jak trudno jest go dokonać"

Dyscyplina sportowa: tenis stołowy

Niepełnosprawność: Tetraplegia

Buclaw.jpeg

Największy sukces: Złoty medal Mistrzostw Europy 2019, Brązowy Medal Indywidualnie Mistrzostw Świata 2018

Najważniejsze osiągnięcia:

2021 – I miejsce w rankingu światowym w klasie 1

2019 – Złoty Medal Mistrzostw Europy – Szwecja

Zdobycie kwalifikacji na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio

2018 – Brązowy Medal Mistrzostw Świata 2018 Słowenia Lasko

2017 – Srebrny Medal Mistrzostw Europy – Słowenia – Lasko

2016 – miejsce 5-8 Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro


JOANNA MENDAK

Jako mała dziewczynka nie lubiłam zajęć z fizjoterapeutą, innym pomysłem na wzmocnienie i korekcje wady postawy były zajęcia na pływalni. Tak też w klasie zerowej trafiłam na zajęcia indywidualne nauki pływania. W 3 klasie szkoły podstawowej kiedy opanowałam umiejętność poprawnego pływania wszystkimi stylami ciocia Justyna Regucka (też trenerka) zaprowadziła mnie na zajęcia do sekcji MUKS „Olimpijczyk” w Suwałkach. Tam poznałam Trenera Edwarda Deca i tak nasza wspólna sportowa przygoda trwa do dziś. W 2002 roku znalazłam się w składzie reprezentacji Polski na MŚ w Argentynie, gdzie zdobyłam swoje pierwsze seniorskie krążki… To zapoczątkowało piękna przygodę ze sportem wyczynowym. Jestem dumna z tego, że jestem szczera wobec siebie i innych .

Kiedy nie trenuję, to pracuję z Pacjentami jako fizjoterapeutka lub prowadzę zajęcia na pływalni z młodymi zawodnikami… albo śpię ;)Najbardziej lubię mieć spokojną głowę, odwzajemniony uśmiech i dobre jedzenie. Najlepsze, co w życiu zrobiłam to… wszystko! Staram się nie żałować niczego (i chyba mi się to udaje).

Życiowe motto: "Zawsze do przodu”

Dyscyplina sportowa: pływania

Niepełnosprawność: osoba niedowidząca- retinopatia wcześniacza, krótkowzroczność oka lewego, ślepota oka prawego

Mendak1.jpeg

Najważniejsze osiągnięcia:

2017

2015

2014

2012

2011

2010

2009

2008

2006

2004

2002

Zapraszamy Cię do wsparcia Paraolimpijek poprzez dołączenie do zbiórki.

Razem możemy więcej!

Pierwszy etap ultramaratonu 4 Deserts Run, w którym udział weźmie Corinne Klajda, rozpoczyna się 24.10.2021.

Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

naklejka

AKTUALNOŚCI
pokaż więcej
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.