TANZANIA - nowy projekt edukacyjny

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

POSTĘP ZBIÓRKI:
2 620,00 z 30 000 zł

„Wspieranie edukacji nie jest pomocą ani dobroczynnością. To realizacja podstawowego prawa każdego dziecka” - właśnie takie zdanie możecie przeczytać na stronie SistehoodLand, którą prowadzi Dagmara Ikiert z UVI Foundation For Education w Tanzanii.

Tanzania jest nam szczególnie bliska, bo to właśnie tam mieszka i studiuje nasza pierwsza podopieczna Kabula. Widząc przez lata jej niesamowity rozwój, chcemy dawać skrzydła kolejnym osobom! Czasem wystarczy tylko JEDNA SZANSA - historia Kabuli jest tego doskonałym przykładem.

Słowo UNAWEZA w języku swahili znaczy MOŻESZ. Chcemy wspólnie udowodnić, że możemy zmienić cały świat, zmieniając życie jednego człowieka. Kabula odwiedzając siedzibę UVI Foundation For Education będzie też mentorką i inspiracją dla dzieciaków.

First grades in the sponsorhip

Nasz nowy projekt będzie polegał na wsparciu edukacji dzieci z najbiedniejszych rodzin i wyrównywaniu szans ich rozwoju. Chcemy zafundować pięciu dziewczynkom stypendia edukacyjne, które pokryją czesne za szkołę Usambara Pre & Primary School w Lushoto, zakwaterowanie, wyżywienie, książki, przybory szkolne i mundurki. Niestety placówki publiczne w Tanzanii nie są w stanie zapewnić dzieciom odpowiedniej edukacji z klasami liczącymi ponad 100 uczniów, z brakiem nauczycieli i podręczników.

Statystycznie w górach Usambara w Tanzanii, w Wardzie Sunga i Mtae zaledwie 14-20% dzieci zdaje egzamin na zakończenie szkoły podstawowej, będący niezbędną formalnością do kontynuowania nauki w szkole średniej. Większość kończy edukację w wieku 13-14 lat, bez posiadania jakiegokolwiek fachu czy zdolności realnego zarabiania na życie. Kończy się to zastojem w rozwoju ekonomicznym, powielaniem przez najmłodszych zastanych form społecznych. Wśród konsekwencji są też małżeństwa wśród dzieci, wielodzietność, brak emancypacji oraz usamodzielnienia kobiet.

General_tutoring

Program sponsorski SistehoodLand zaczął się przypadkowo, od dwójki dzieci wysłanych do prywatnej szkoły przez Dagmarę Ikiert, ale dzięki sile internetu i wielkim sercom przyjaciół oraz znajomych szansę na edukację dostaje coraz więcej dzieciaków. A to dopiero początek!

General_meetingpoint

Organizacja UVI Foundation For Education działa poprzez:

-Zachęcanie do przedsiębiorczości poprzez stymulację i zdrowe środowisko oraz programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży;

-Rozwój lokalnej gospodarki, przedsiębiorstw, a nie tylko działalność charytatywna;
-Tworzenie łańcucha zatrudnienia, tworzenie nowych miejsc pracy;
-Edukacja podróżnych/turystów na temat warunków życia społeczności lokalnych, ich wyzwań oraz idei zrównoważonego rozwoju i turystyki;
-Promocja przyjaznego, świadomego podejścia do środowiska poprzez szacunek dla przyrody, ale także intensywne zaangażowanie w dobro społeczności lokalnej;
-Pomóż wzmocnić lokalną ludność i jej wysiłki na rzecz utrzymania swojej rodziny poprzez niewielką pomoc (porady, szkolenia, wynajem narzędzi lub mikropożyczki).

Razem możemy zmieniać świat. Razem możemy tworzyć lepszą przyszłość. Razem możemy dawać szansę każdemu dziecku, bo każde dziecko zasługuje na to, by spełnić swoje marzenia.

Projekt bez nazwy (1)

Komu pomagamy?

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

ogólnopolski projekt badawczy i kampania profilaktyczna dotycząca zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY W BOLIWII

Teraz chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla córki Carmen Rojas, bohaterki z programu "Kobieta na krańcu świata"

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK

Podczas trzech edycji projektu #CorinneRunsForGood zebraliśmy prawie milion złotych, a wsparcie otrzymało ponad 30 kobiet.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Nasz jednorodzinny dom pełniący funkcję mieszkań chronionych będzie przeznaczony dla młodych, w tym nastoletnich matek (od 18 roku życia).

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

UNAWEZA X SEWING TOGETHER

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PEDIATRA NA MADAGASKARZE

Specjalną wizytę pediatry dr Aleksandry Kosmędy w Szpitalu im. J. Beyzym w Manerinerina na Madagaskarze.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

DOPOSAŻENIE SZPITALA NA MADAGASKARZE

Celem naszego projektu jest doposażenie porodówki o sprzęt niezbędny do bezpiecznego przeprowadzania porodów.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

TANZANIA - NOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC DZIECIOM OSKARŻONYM O CZARY W NIGERII

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC KOBIETOM, KTÓRE DOŚWIADCZYŁY GWAŁTÓW WOJENNYCH

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.