O FUNDACJI UNAWEZA

O FUNDACJI UNAWEZA

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany PASZPORT UNAWEZA!

MISJA

DAJEMY SKRZYDŁA poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Zapewniamy dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełniamy Ich marzenia. Pomagamy w Polsce i na krańcach świata.

Od wielu lat, jeżdżąc z kamerą po świecie, spotykam niezwykłe Kobiety.
I choć urodziłyśmy się w innych miejscach, mamy inny kolor skóry czy wyznanie więcej nas łączy niż różni. Każda z nas chce być szczęśliwa, kochać i być kochana, rozwijać się, zapewnić swoim dzieciom lepsze życie. Potrzebujemy czuć się bezpiecznie, żeby się uczyć i rozwijać. Los jednak nie dla wszystkich był łaskawy.

Teraz możemy to zmienić!


Odkąd pamiętam, po emisji niemal każdego odcinka programu KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA pytaliście: Jak mogę pomóc? Co każdy z nas może zrobić? Przez lata, z Przyjaciółmi z redakcji i dzięki Waszemu wielkiemu wsparciu, organizowaliśmy akcje charytatywne dla Bohaterek programu. CZAS ROZWINĄĆ SKRZYDŁA!  Po to właśnie powstała Fundacja UNAWEZA.

Skąd ta egzotycznie brzmiąca nazwa? Latem 2014 roku w Tanzanii, w dniu, kiedy poznałam Kabulę, naszą pierwszą Podopieczną, dziś także moją adoptowaną córkę, towarzyszyłam Jej w lekcji języka suahili. W zeszycie zapisanym ładnym pismem zaintrygowało mnie jedno słowo: UNAWEZA. Co to znaczy? - zapytałam. YOU CAN! – odpowiedziała mocnym, dobitnym głosem. 

MOŻESZ.
Każdy z nas może.

A RAZEM MOZEMY WIĘCEJ!


JAK MOŻESZ POMÓC?

Wejdź na profile Fundacji UNAWEZA na Facebooku i Instagramie. Zalajkuj je, dołącz do naszej społeczności, śledź wpisy i udostępniaj ważne akcje, dzięki czemu coraz więcej osób dowie się o tym, co razem robimy.

Wejdź na naszą stronę i poznaj historie Kobiet i Dzieci, którym pomagamy. Możesz wesprzeć Je jednorazową wpłatą albo deklarując stałe comiesięczne darowizny dołączyć do projektu BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA  i powiększyć grono osób, które w bezinteresownym geście przyjaźni zdecydowały się Im pomóc. Pamiętaj, że nie ma za małych wpłat, liczy się każdy gest!  


Nie da się zmieniać świata w pojedynkę. Zapraszam Cię zatem do projektu ZOSTAŃ PRZYJACIELEM FUNDACJI, żebyśmy razem wyruszyli w PODRÓŻ DO LEPSZEGO ŚWIATA, który przez nasze działania od dziś właśnie zaczynamy budować. To propozycja dla osób, które nie boją się wyzwań i chcą konsekwentnie towarzyszyć mi w zmienianiu świata na wszystkich jego krańcach.

Ciekawych projektów i akcji, w które będziecie się mogli zaangażować, będzie u nas przybywać, więc zostańmy w kontakcie :-)


W świecie UNAWEZA niemożliwe nie istnieje!  

ZMIENIAJĄC ŻYCIE JEDNEGO CZŁOWIEKA – ZMIENIASZ CAŁY ŚWIAT.

3.png

Cele statutowe Fundacji UNAWEZA

Celem Fundacji jest organizowanie i niesienie pomocy w ramach działalności pożytku publicznego, polegającej na wsparciu finansowym i prawnym, edukacji, realizacji potrzeb mieszkaniowych, zdrowotnych i innych potrzeb bytowych w celu wyrównywania szans kobiet z całego świata, rodzin oraz dzieci i młodzieży.


Fundacja prowadzi działalność o charakterze pożytku publicznego w zakresie realizacji następujących celów:

- prowadzenie działalności mającej na celu wyrównywanie szans rozwoju kobiet, rodzin i dzieci na całym świecie;
- świadczenie pomocy społecznej na całym świecie na rzecz kobiet, rodzin i dzieci w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej;
- niesienie pomocy na całym świecie w celu poprawy warunków bytowych i mieszkaniowych;
- wsparcie finansowe potrzeb zdrowotnych kobiet, rodzin i dzieci na całym świecie;
- prowadzenie działalności w zakresie wspierania edukacji dzieci i młodzieży na całym świecie, poprzez zapewnienie dostępu do edukacji dzieciom z najbiedniejszych rodzin;
- organizacja przedsięwzięć na całym świecie mających za przedmiot edukację i oświatę;
- działalność wspomagająca technicznie, szkoleniowo, informacyjnie lub finansowo organizacje pozarządowe na całym świecie w zakresie określonym w niniejszym paragrafie Statutu;

-prowadzenie działalności w zakresie zdrowia publicznego, w szczególności w zakresie: promocji zdrowia, w tym zdrowia psychicznego; edukacji zdrowotnej, dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży; monitorowania i oceny stanu zdrowia określonych grup społecznych; działalności mającej na celu rozpoznawanie, eliminowanie lub ograniczanie zagrożeń i szkód dla zdrowia fizycznego i psychicznego; inicjowania i prowadzenia działalności naukowej w zakresie zdrowia publicznego;

-prowadzenie działalności w zakresie innych kwestii społecznych i kulturowych.


Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

- organizowanie i wspieranie aukcji oraz zbiórek publicznych mających na celu pomoc finansową związaną z celami Fundacji;
- przekazywanie uzyskanych środków finansowych w celu zaspokajania potrzeb określonych celami Fundacji;
- organizowanie i udzielanie szeroko pojętej pomocy społecznej;
- dofinansowywanie kosztów leczenia dzieci;
- prowadzenie edukacji humanitarnej, rozwojowej i socjalnej, także w ramach międzynarodowej współpracy;

-inicjowanie, wspieranie lub prowadzenie badań w zakresie zdrowia publicznego, w tym zdrowia psychicznego, sytuacji ekonomicznej grup społecznych, edukacji publicznej oraz w zakresie innych kwestii społecznych i kulturowych; a także publikację oraz rozpowszechnianie wyników tych badań;

-prowadzenie warsztatów, spotkań, konferencji, itp., mających na celu szerzenie idei humanitarnych, określonych w statucie Fundacji oraz wsparcie kadr, realizujących te idee w przestrzeni publicznej.

Dla osiągnięcia swoich celów Fundacja może wspierać działalność innych osób prawnych lub osób fizycznych, zbieżną z celami Fundacji.
PRZYJACIELE FUNDACJI

kontakt@unaweza.org


Fundacja UNAWEZA

ul. Barszczewska 11/2, 01-654 Warszawa

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie

XIII Wydział Gospodarczy

KRS: 0000800698, NIP: 5252799347

PLN: 43 1160 2202 0000 0003 8704 9430

IBAN: PL 43 1160 2202 0000 0003 8704 9430

Kod SWIFT/BIC: BIGBPLPW

EUR: 76 1160 2202 0000 0003 8704 9612

USD: 90 1160 2202 0000 0003 8704 9554

dlonie.max-1400x1000.png
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.