DOM DLA NASTOLETNICH MATEK I ICH DZIECI

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

POSTĘP ZBIÓRKI:
431 856,00 z 500 000 zł


Budujemy w Polsce DOM DLA NASTOLETNICH I USAMODZIELNIAJĄCYCH SIĘ MATEK I ICH DZIECI

Mamy w Polsce domy dla samotnych matek, ale wciąż brakuje domów dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. Realia pokazują, że jest to niezwykle potrzebna inicjatywa, zapełniająca istotną lukę w systemie pomocy społecznej, z której niewiele osób zdaje sobie sprawę.

Nieletnia dziewczyna, która zaszła w ciążę, po urodzeniu dziecka nie ma władzy rodzicielskiej. Opiekę nad maluchem może sprawować jej rodzina. Jeśli pochodzi z patologicznego domu, na którego pomoc nie może liczyć lub została z niego wyrzucona przez ciążę, może się zdarzyć, że młoda mama straci dziecko i zostanie ono umieszczone w rodzinie zastępczej. To samo dzieje się w sytuacji, kiedy matkami zostają dziewczyny z domu dziecka lub zakładu poprawczego. Nawet jeśli matka deklaruje chęć zatrzymania malucha i jego wychowania. Jej zdanie w tej sytuacji może nie być wzięte pod uwagę.

Często zdarza się również, że dom dziecka, dla którego z różnych powodów pobyt nastolatki
z małym dzieckiem to kłopot, umieszcza ją w domu samotnej matki. Tam przebywają zwykle dorosłe kobiety i nie ma oferty wychowawczej i wspierającej dziewczynę w dojrzewaniu do macierzyństwa.

Dlatego chcemy wybudować dom dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. Dom, dzięki któremu nastoletnie matki nie będą już musiały się obawiać tego, że zostaną rozdzielone ze swoim dzieckiem i w którym dziewczęta otrzymają odpowiednie wsparcie w dorastaniu do najważniejszej i najtrudniejszej roli w życiu – bycia matką.

Nasz dom ma być inny niż wszystkie i chcemy by zamieszkało w nim jednorazowo maksymalnie 6 dziewcząt, bo to ma być DOM, nie placówka. Będzie miał ok. 500 m2. Każda z matek będzie miała swój pokój i mały, osobny pokój dla dziecka. Każda będzie mieć swoją łazienkę. Dodatkowo w domu będzie kuchnia (wspólna), jadalnia, salon oraz miejsce dla opiekunów, pralnia i magazyn. Dom powstaje w Warszawie, ale będzie przyjmował dziewczęta z całej Polski. Nasi specjaliści korzystając z najlepszych wzorców światowych opracowują model jego funkcjonowania, aby zapewnić młodym mamom nie tylko dom, ale najlepsze miejsce do ich rozwoju i dojrzewania.

Fundacja UNAWEZA jest Parterem tej inicjatywy, realizowanej z Fundacją po DRUGIE, która w Warszawie pracuje z młodzieżą i młodymi dorosłymi zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Fundacja po DRUGIE jako pierwsza dostrzegła, że w Polsce nie stworzono warunków dla pobytu matek i dzieci w placówkach dla nieletnich i od kilku lat stara się o zmianę przepisów.

Naszą inicjatywę wspierają znane Kobiety, które same doświadczyły wczesnego macierzyństwa. Jedną z nich jest Marta Wojtal, fotografka gwiazd.


Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

1.png

Komu pomagamy?

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK

W drugiej edycji programu stypendialnego z Corinne Klajda chcemy dać skrzydła Paraolimpijkom z Polski i Ukrainy.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Istnieją w Polsce domy dla samotnych matek, ale wciąż brakuje domów dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. Realia pokazują, że jest to niezwykle potrzebna inicjatywa, aby młode mamy nie były rozdzielane ze swoimi dziećmi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI W MEKSYKU

Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami co ona . Chce opuścić zaklęty krąg wysypiska śmieci i zapewnić sobie i swojemu Dziecku lepszą przyszłość. Możesz Jej w tym pomóc.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

UNAWEZA X SEWING TOGETHER

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PEDIATRA NA MADAGASKARZE

Specjalną wizytę pediatry dr Aleksandry Kosmędy w Szpitalu im. J. Beyzym w Manerinerina na Madagaskarze.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.