PROGRAM STYPENDIALNY #CORINNERUNSFORGOOD

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

POSTĘP ZBIÓRKI:
939 357,00 z 1 125 000 zł

Prawdziwe bohaterki dnia codziennego, które udowadniają, że niemożliwe nie istnieje. Fundacja UNAWEZA z programem stypendialnym #CorinneRunsForGood i Corinne Klajda pomagają Paralimpijkom z Polski i Ukrainy. Podczas trzech edycji projektu zebraliśmy 900.000 złotych, a wsparcie otrzymało ponad 30 wspaniałych kobiet.

PODSUMOWANIE PROJEKTU #CorinneRunsForGood:

- 1 osoba: Corinne Klajda

- 3 lata współpracy

- 3 edycje projektu i 3 biegi 4DESERTS RUN

-900.000 złotych

- 32 stypendia dla Paralimpijek z Polski i Ukrainy

Corinne landing page

Chcielibyśmy wyrazić naszą najgłębszą wdzięczność za niezachwiane wsparcie projektu #CorinneRunsForGood, jednocześnie ogłaszając jego ostatnią edycję, która odbędzie się w tym roku. Robimy to z ogromną dumą z tego, co wspólnie osiągnęliśmy. Dzięki Waszej wyjątkowej hojności Corinne zebrała prawie 1 MILION ZŁOTYCH dla Paralimpijek z Polski i Ukrainy. Każda darowizna, każde słowo zachęty i każdy akt życzliwości zmieniły ich życie.

Wspierając Corinne w przygotowaniach do wyścigu Gobi - ostatniego etapu naszego pięknego projektu, prosimy o jeszcze jeden akt życzliwości: dołączcie do nas, aby dać Corinne owację finansową, na którą naprawdę zasługuje. Pokażmy razem nasze uznanie dla jej poświęcenia, pasji i niestrudzonych wysiłków. Bądźcie hojni i sprawcie, by ten bieg był niezapomniany!

Poniżej - osobista wiadomość od samej Corinne, skierowana do wszystkich naszych wspaniałych darczyńców. Poświęćcie chwilę, aby przeczytać jej słowa - są one świadectwem wpływu, jaki Wasze wsparcie wywarło na nią i na całą społeczność paralimpijską.

Dziękujemy za bycie #InspiredByCorinne i za uczynienie tej wspólnej podróży naprawdę niezapomnianą.

POZNAJCIE NASZE NOWE STYPENDYSTKI. Jest to osiem wspaniałych Paralimpijek z Polski i Ukrainy, które tworzą historię.

MONIKA KUKLA (parakajakarstwo), MARTA FIDRYCH (szermierka na wózkach), JUSTYNA KOZDRYK (podnoszenie ciężarów), JOLANTA MAJKA (parawioślarstwo), EMILIA TRZEŚNIOWSKA (parastrzelectwo), PATRYCJA KUTER (parakolarstwo), OKSANA ZUBKOVSKA (paralekkoatletyka), MARYNA LYTIVCHENKO (paratenis stołowy).


Szanowni Państwo,

Piszę, aby wyrazić naszą szczerą wdzięczność za hojne wsparcie projektu #CorinneRunsForGood w ciągu ostatnich trzech edycji. Państwa zaangażowanie miało znaczący wpływ na życie wielu sportowców paraolimpijskich, w szczególności niezwykłych kobiet, które były sercem naszej inicjatywy.

Rozpoczynając czwartą edycję #CorinneRunsForGood, ze wzruszeniem potwierdzam, że nasze wspólne wysiłki pozwoliły im realizować swoje marzenia z ogromną determinacją, a wiele z nich jest na dobrej drodze do realizacji swojego największego marzenia i startu w nadchodzących Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu latem tego roku.

Z mieszanymi emocjami ogłaszam jednocześnie, że będzie to ostatnia edycja #CorinneRunsForGood. Jednak nasza wspólna podróż nie kończy się tutaj. Dziś rozpoczyna się nasze "Paryskie odliczanie". W ramach komunikacji skupimy się na niezwykłych sportowych osiągnięciach i potencjalnych medalowych szansach niezwykłych kobiet, które sponsorowaliście. Jesteśmy niezmiernie dumni z ich osiągnięć i cieszymy się, że możemy im kibicować, gdy reprezentują Polskę i Ukrainę na arenie światowej.

Choć #CorinneRunsForGood dobiega końca, pragnę zapewnić, że nie jest to pożegnanie. Zamiast tego mówię "do zobaczenia za rok", kiedy rozpoczniemy nowy projekt. Państwa nieustające wsparcie i zaangażowanie znaczą dla nas bardzo wiele i z niecierpliwością czekamy na możliwość dzielenia się z Wami naszymi przyszłymi inicjatywami.

Jeszcze raz dziękujemy za hojność, empatię i wiarę w moc sportu, która zmienia życie. Razem dokonaliśmy tej zmiany i za to jesteśmy dozgonnie wdzięczni.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Corinne Klajda & Fundacja UNAWEZA

230712Unaweza-MK21533


W czerwcu 2021 roku UNAWEZA wzięła pod swoje skrzydła polskie Paralimpijki, a Martyna Wojciechowska oficjalnie została ich ambasadorką. Wspólnie z inicjatorką projektu Corinne Klajda i Polskim Komitetem Paralimpijskim uruchomiła zbiórkę na pokrycie 10 sportowych stypendiów dla niezwykłych dziewczyn, których celem był start na paryskich Igrzyskach Paralimpijskich w 2024 roku . W tym szczytnym celu Corinne postanowiła przebiec 4 Deserts Run, serię czterech 250-kilometrowych pustynnych wyścigów na całym świecie. Łącznie tysiąc kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach.

Corinne Klajda urodzona na Mauritiusie, a od ponad 20 lat mieszkająca w Polsce, związana jest zawodowo z Accord Group Polska, która specjalizuje się w doradztwie oraz rekrutacji kadry managerskiej wyższego szczebla. W 2021 roku przebiegła 250km po pustyni w Namibii, w 2022 zmierzyła się z Atakamą, a w czerwcu 2023 roku wystartowała w biegu na pustyni Gobi.

Według danych WHO z 2023 r. prawie 16%, czyli 1,3 miliarda ludzi na świecie to osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Mówi się, że to "największa mniejszość świata". Paralimpijki biorą udział w wydarzeniach sportowych, pobijają rekordy i przywożą ze sobą medale, które są dowodem ich determinacji i wiary. Poświęcając swoje życie treningom i walcząc z codziennością, są prawdziwą inspiracją. Corinne Klajda i Fundacja UNAWEZA towarzyszą im w drodze po medale na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu w 2024.

„Program #CorinneRunsForGood i stojąca za nim niesamowita Corinne Klajda poprzez swoją sportową postawę inspiruje nas do działania i udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. Powołany przez nią do życia, we współpracy z Fundacją UNAWEZA, projekt dla polskich i ukraińskich paralimpijek pozwala im w pełni zaangażować się w sport, w tym marzenia o przyszłorocznych igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Dzięki programowi mogą nie tylko spełnić swoje marzenia, ale także godnie reprezentować nasz kraj na międzynarodowych wydarzeniach sportowych oraz tak jak Corinne udowadniać, że nie ma rzeczy niemożliwych!” - Łukasz Szeliga, Polski Komitet Paralimpijski.

W ostatnim czasie Corinne doświadczyła nieoczekiwanych wyzwań zdrowotnych, które wymagały od niej chwili wytchnienia i refleksji.Mimo trudności, które napotkała, nie zrezygnowała ze swoich marzeń i celów!
Jak sama mówi - „Po prostu zmieniam scenariusz, aby dotrzeć tam, gdzie zaplanowałam".


Sport paralimpijski nie tylko jest motywacją dla Corinne, ale także filozofią, ktorą pragnie inspirować innych. Teraz, gdy zbliżają się Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu, chcemy podzielić się z Wami jej odważnym postanowieniem.

Już w czerwcu Corinne zamierza, pomimo własnych wyzwań, podjać po raz drugi wyzwanie wzięcia udziału w ultramaratonie na pustyni Gobi w ramach 4DesertsRun. Do pokonania ma 250 kilometrów w skrajnie ciężkich warunkach. Dla niej liczy się przede wszystkim cel - jeśli jej organizm nie pozwoli na bieg, zapowiedziała że będzie szła przez pustynię we własnym tempie.

NAJBLIŻSZY PLAN BIEGÓW:

GOBI –250 km / (drugie podejście) 23-29 czerwca 2024

IMG_6727


Co roku, środki zebrane w ramach programu #CorinneRunsForGood są przekazywane beneficjentkom w formie rocznych stypendiów, które umożliwiają im regularne treningi bez obaw o sytuację materialną. Na pomoc dla Paralimpijek Corinne Klajda wraz z Fundacją UNAWEZA zebrała już 900.000 zł. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia wielu firm i osób, które zaangażowały się w projekt.

Bardzo dziękujemy wszystkim dotychczasowym sponsorom: Castorama, BLIK, Sephora, EWL, ECOVADIS, Dr Irena Eris,Cosmedica, DeCare, Techmatik. Signal Iduna Polska, Bank Millennium, Podravka, BeBio, Ringier Axel Springer, OLX, Satipharm, InteRrisk, Symbiosis, PLAY.

Przy projekcie #CorinneRunsForGood Fundacja UNAWEZA współpracuje z Polskim Komitetem Paralimpijskim oraz z National Committee of Sports for the Disabled of Ukraine.

230712Unaweza-MK21655


I edycja programu stypendialnego #CorinneRunsForGood: Renata Kałuża, Justyna Franieczek, Emilia Babska, Edyta Owczarz, Paulina Woźniak, Alicja Jeromin, Róża Kozakowska, Iweta Faron, Dorota Bucław oraz Joanna Mendak.

Więcej informacji: https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/corinne-biegnie-dla-paraolimpijek/

211122Unaweza-MK16525

II edycja programu stypendialnego #CorinneRunsForGood: Oliwia Jabłońska, Lucyna Kornobis, Faustyna Kotłowska, Kamila Kubas, Renata Śliwińska, Joanna Oleksiuk, Milena Olszewska, Jagoda Kibil, Anna Vladyslavivna Hontar (Ukraina), Nataliia Mykolaivna Kobzar (Ukraina).

Więcej informacji: https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/projekt-stypendialny-dla-paraolimpijek-2022/

GJF_7412 2

III edycja programu stypendialnego #CorinneRunsForGood: Daria Bujnicka, Oliwia Szmigiel, Katarzyna Kozikowska, Kinga Dróżdż, Karolina Pęk, Aleksandra Ochtera, Paulina Przywecka-Puziak, Karolina Kucharczyk. Anna Szeremet (Ukraina), Nataliia Oleksiivna Morkvych, Anastasiia Moskalenko (Ukraina), Angela Havrysiuk (Ukraina).

Więcej informacji: https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/program-stypendialny-dla-paraolimpijczykow-z-polski-i-ukrainy-2023/

230712Unaweza-MK21793


Więcej o projekcie i historii Corinne dowiecie się z książki Martyny Wojciechowskiej „Co Chcesz Powiedzieć Światu”, której jedną z bohaterek była właśnie Corinne.

“Corinne Klajda ma pięćdziesiąt trzy lata. Jest dyrektorką generalną Accord Group Polska, międzynarodowej firmy doradczej specjalizującej się w rekrutacji kadry kierowniczej. Wyszukuje osoby na stanowiska prezesów, dyrektorów finansowych, członków zarządu z pensjami od czterdziestu do ponad stu tysięcy złotych miesięcznie, nie licząc premii. Cieszy się nienaganną opinią w świecie biznesu i słynie z niestandardowych metod prowadzenia rozmów rekrutacyjnych; bardziej interesuje ją osoba niż kartka z opisanym życiorysem. Jest też współzałożycielką dwóch innych firm z tej branży. Wykładała na uczelni ekonomicznej, jest certyfikowanym coachem biznesowym, mentorką, regularnie doradza innym, jak zarządzać ludźmi.

Pochodzi z Mauritiusa, niewielkiej wyspy na Oceanie Indyjskim, leżącej około osiemset kilometrów na wschód od Madagaskaru. Sinologię i kurs menedżerski[BM1] ukończyła w Chinach. Od ponad dwudziestu lat mieszka w Warszawie, gdzie wraz z mężem wychowała dwie córki – Kaję i Isabelle. Wywodzi się z bardzo skromnej rodziny, ale dzięki ciężkiej pracy zaszła naprawdę wysoko.

A jednak tydzień przed pięćdziesiątymi urodzinami miała wrażenie, że trafiła na ścianę, czuła, że stanęła w miejscu. Dokładnie tak, jakby przed nią wznosił się mur nie do pokonania”.

Wtedy właśnie postanowiła, że chce zmienić swoje życie i zacząć biegać. W szczytnym celu.

Komu pomagamy?

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

ogólnopolski projekt badawczy i kampania profilaktyczna dotycząca zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY W BOLIWII

Teraz chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla córki Carmen Rojas, bohaterki z programu "Kobieta na krańcu świata"

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK

Podczas trzech edycji projektu #CorinneRunsForGood zebraliśmy prawie milion złotych, a wsparcie otrzymało ponad 30 kobiet.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Nasz jednorodzinny dom pełniący funkcję mieszkań chronionych będzie przeznaczony dla młodych, w tym nastoletnich matek (od 18 roku życia).

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

UNAWEZA X SEWING TOGETHER

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PEDIATRA NA MADAGASKARZE

Specjalną wizytę pediatry dr Aleksandry Kosmędy w Szpitalu im. J. Beyzym w Manerinerina na Madagaskarze.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

DOPOSAŻENIE SZPITALA NA MADAGASKARZE

Celem naszego projektu jest doposażenie porodówki o sprzęt niezbędny do bezpiecznego przeprowadzania porodów.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

TANZANIA - NOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC DZIECIOM OSKARŻONYM O CZARY W NIGERII

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC KOBIETOM, KTÓRE DOŚWIADCZYŁY GWAŁTÓW WOJENNYCH

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.