Pomóż
Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!
Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA
Rozpoczynamy projekt w Boliwii!
Pamiętacie waleczną Carmen Rojas z Boliwii? To znana z pierwszego sezonu programu „Kobieta na krańcu świata” cholita, czyli uprawiająca zapasy boliwijska Indianka Ajmara. Brutalne zapasy stanowią jedną z niewielu rozrywek mieszkańców slamsów w najwyżej położonej stolicy świata - La Paz. Jej wzruszająca historia podbiła serca widzów, którzy często interesowali się jej losem.
Do uprawiania wrestlingu zmusiła ją bieda i sytuacja życiowa. Carmen doświadczyła przemocy, więc o swoje prawa oraz lepszy byt postanowiła zawalczyć w ringu. Swoimi występami chciała nie tylko zarobić na życie, ale też wyrazić bunt wobec powszechnego poniżania kobiet. Teraz my chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla jej córki. Vida Guadalupe Yana Huañapaco ma 10 lat i mieszka z mamą w El Alto, niedaleko La Paz.
Stypendium edukacyjne będzie obejmowało czesne na szkołę, podręczniki, przybory oraz posiłki dla dziewczynki. Przy tym projekcie działamy razem z Fundacją im. Heleny Kmieć, która edukuje, kształci i prowadzi programy stypendialne na całym świecie.
Carmen całkowicie poświęciła się, by zapewnić godną przyszłość dla swoich dzieci.
Słowo „vida” po hiszpańsku oznacza „życie”. My głęboko wierzymy, że zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat. Dołącz do naszej zbiórki i wspólnie dajmy skrzydła małej Vida. Każdy gest ma znaczenie!
A jeśli ktoś chciałby sobie przypomnieć historię tej niesamowitej bohaterki zapraszamy do oglądania:
https://player.pl/programy-online/kobieta-na-krancu-swiata-odcinki,87/odcinek-4,S01E04,1435
https://dziendobry.tvn.pl/podroze/carmen-rojas-dla-niej-martyna-jest-aniolem-strozem-da244301
Komu pomagamy?
KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII
Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem
Dowiedz się więcej
PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU
Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.
Dowiedz się więcej