Projekt edukacyjny w Boliwii

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

POSTĘP ZBIÓRKI:
3 128,00 z 20 000 zł

Rozpoczynamy projekt w Boliwii! 
Pamiętacie waleczną Carmen Rojas z Boliwii? To znana z pierwszego sezonu programu „Kobieta na krańcu świata” cholita, czyli uprawiająca zapasy boliwijska Indianka Ajmara. Brutalne zapasy stanowią jedną z niewielu rozrywek mieszkańców slamsów w najwyżej położonej stolicy świata - La Paz.  Jej wzruszająca historia podbiła serca widzów, którzy często interesowali się jej losem.

Do uprawiania wrestlingu zmusiła ją bieda i sytuacja życiowa. Carmen doświadczyła przemocy, więc o swoje prawa oraz lepszy byt postanowiła zawalczyć w ringu. Swoimi występami chciała nie tylko zarobić na życie, ale też wyrazić bunt wobec powszechnego poniżania kobiet. Teraz my chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla jej córki. Vida Guadalupe Yana Huañapaco ma 10 lat i mieszka z mamą w El Alto, niedaleko La Paz.

84843460-3223-4978-a9ed-cc0cacd5fab4


Stypendium edukacyjne będzie obejmowało czesne na szkołę, podręczniki, przybory oraz posiłki dla dziewczynki. Przy tym projekcie działamy razem z Fundacją im. Heleny Kmieć, która edukuje, kształci i prowadzi programy stypendialne na całym świecie.

Carmen całkowicie poświęciła się, by zapewnić godną przyszłość dla swoich dzieci.
Słowo „vida” po hiszpańsku oznacza „życie”. My głęboko wierzymy, że zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat. Dołącz do naszej zbiórki i wspólnie dajmy skrzydła małej Vida. Każdy gest ma znaczenie!

A jeśli ktoś chciałby sobie przypomnieć historię tej niesamowitej bohaterki zapraszamy do oglądania:
https://player.pl/programy-online/kobieta-na-krancu-swiata-odcinki,87/odcinek-4,S01E04,1435
https://dziendobry.tvn.pl/podroze/carmen-rojas-dla-niej-martyna-jest-aniolem-strozem-da244301

2b1a0b57-4286-4753-b2fa-774f6192e9f6

Komu pomagamy?

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

ogólnopolski projekt badawczy i kampania profilaktyczna dotycząca zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY W BOLIWII

Teraz chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla córki Carmen Rojas, bohaterki z programu "Kobieta na krańcu świata"

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK

Podczas trzech edycji projektu #CorinneRunsForGood zebraliśmy prawie milion złotych, a wsparcie otrzymało ponad 30 kobiet.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Nasz jednorodzinny dom pełniący funkcję mieszkań chronionych będzie przeznaczony dla młodych, w tym nastoletnich matek (od 18 roku życia).

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

UNAWEZA X SEWING TOGETHER

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PEDIATRA NA MADAGASKARZE

Specjalną wizytę pediatry dr Aleksandry Kosmędy w Szpitalu im. J. Beyzym w Manerinerina na Madagaskarze.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

DOPOSAŻENIE SZPITALA NA MADAGASKARZE

Celem naszego projektu jest doposażenie porodówki o sprzęt niezbędny do bezpiecznego przeprowadzania porodów.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

TANZANIA - NOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC DZIECIOM OSKARŻONYM O CZARY W NIGERII

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC KOBIETOM, KTÓRE DOŚWIADCZYŁY GWAŁTÓW WOJENNYCH

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.