PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

Dzisiaj otwiera się CENTRUM MEDYCZNE BEYZYM w Manerinerina na Madagaskarze. Kilka miesięcy temu Daniel Kasprowicz, ze znanego już Wam Stowarzyszenia Atelier de Dieu, opowiedział nam o nowym projekcie. Jego głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Oficjalne statystyki są przerażające - 21 zgonów noworodków na 1000 żywych urodzeń, 335 zgonów matek na 100 tys. porodów, 18 poronień na 1000 ciąż. Natomiast rzeczywistość jeszcze bardziej okrutna. Ograniczony dostęp do służby zdrowia, płatna opieka medyczna, nieosiągalne ceny porodów powodują, że kobiety wybierają tradycyjne metody, które często kończą się śmiercią. Do tego dochodzi kwestia niedożywienia, gdy niemowlę pozostaje bez naturalnego pokarmu. Puszka mleka to ekwiwalent nawet połowy wynagrodzenia!

WhatsApp Image 2022-03-25 at 15.12.05.jpeg

Cele naszego projektu:

- zwiększenie dostępu do powszechnej opieki położniczej i ginekologicznej kobietom z regionu Sofia i Boeny na Madagaskarze;

- zmniejszenie śmiertelności okołoporodowej;

- zmniejszenie śmiertelności z powodu nowotworów piersi i szyjki macicy;

- zmniejszenie liczby niedożywionych dzieci w regionie;

- profilaktyka chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową: HIV/AIDS, syfilis, WZW B/C, rzeżączka, rzęsistkowica;

- zwiększenie kwalifikacji zawodowych lokalnego personelu medycznego;

- świadome planowanie rodziny;

- edukowanie z zakresu zdrowia reprodukcyjnego.

WhatsApp Image 2022-03-31 at 14.02.46.jpeg

WhatsApp Image 2022-03-31 at 14.02.46.jpeg

Chcemy podejść do całego problemu holistycznie w czterech etapach – profilaktyce, wspieraniu kobiet w ciąży, podnosząc kwalifikacje lokalnego personelu medycznego oraz edukacji.

PROFILAKTYKA

Planujemy przeprowadzenie badań profilaktycznych dla 200 kobiet: 100 pod kątem chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową i 100 będących w grupie ryzyka nowotworów piersi i szyjki macicy.

Co dobrego możemy zrobić dla kobiet?

-Choroby zakaźne jesteśmy w stanie wyleczyć w naszym Centrum Medycznym w Manerinerina;

-Osoby z AIDS/HIV przekierujemy do specjalnego ośrodka referencyjnego w Mahajanga, gdzie można odebrać darmowe leki. Im szybsze wykrycie, tym większe szanse na powodzenie leczenia i długie, szczęśliwe życie.

-Wykrycie nowotworu na wczesnym etapie jest najważniejsze i daje możliwości działania operacyjnego;

-Zachęcenie kobiet do regularnych badań, edukowanie z zakresu zdrowia reprodukcyjnego i nawiązanie relacji z położną/ginekologiem.

WSPIERANIE KOBIET W CIĄŻY

Kobiety ciężarne z regionów wiejskich nie mają szans na przeżycie godnego okresu ciąży i prawidłowego przygotowania się do porodu. Dużą barierą są finanse - rezygnują z wizyt u położnej, badań profilaktycznych czy nawet porodu w szpitalu. Kończy się to dużą śmiertelnością okołoporodową. W ramach naszego projektu chcemy wesprzeć 40 kobiet w ciąży w ciągu pierwszego roku.

Co dobrego możemy zrobić dla kobiet?

-Zmniejszenie śmiertelności okołoporodowej, ze względu na przeprowadzone badania okresowe i profesjonalne konsultacje prenatalne. Zmniejszenie głównie ryzyka śmierci związanego z niezgodnością serologiczną, cukrzycą ciężarnych, rzucawką, chorobami zakaźnymi (w tym malaria), niedożywieniem kobiety ciężarnej czy anemią;

-Zwiększenie dostępności do usług położniczych i ginekologicznych;

-Zapewnienie godnych warunków do porodu, ale też opiekę poporodową i wyprawkę dla noworodka;

-W stanach kryzysowych będziemy w stanie odpowiednio zareagować: podać krew podczas wykrwawienia, przewidzieć cięcie cesarskie, przeprowadzić RKO u noworodka, a tym samym zwiększyć szansę na przeżycie.

PODNOSZENIE KWALIFIKACJI LOKALNEGO PERSONELU MEDYCZNEGO

Personel medyczny nie zawsze ma szansę na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych, a tym samym często opiera się na nieefektywnych metodach leczenia czy opieki pielęgniarsko-położniczej. Chcemy przeszkolić jedną pielęgniarkę w zakresie opieki neonatalnej i jedną położną w zakresie patologii ciąży. Swoją wiedzę będą mogły przekazywać kolejnym osobom z personelu medycznego.

Co dobrego możemy zrobić dla kobiet?

-Dobrze wykwalifikowany personel = zmniejszenie śmiertelności kobiet ciężarnych;

-Wpieranie kobiet na ścieżce edukacji;

-Polepszenie jakości wykonywanych usług oraz uwrażliwienie lokalnych pielęgniarek i położnych;

-Przekazywanie wiedzy pozostałemu personelowi podczas szkoleń wewnętrznych w szpitalu. Jedna wyszkolona pielęgniarka to nowy nauczyciel dla pozostałych pracowników medycznych.

EDUKACJA

Chcemy się skupić również na edukacji z zakresu zdrowia reprodukcyjnego, a także walce z ubóstwem menstruacyjnym. Dwa razy w miesiącu będziemy organizować spotkania edukacyjne. Na każde z nich będzie mogło przyjść nawet 30 osób.

Co dobrego możemy zrobić dla kobiet?

-Przekazywanie wiedzy z sprawdzonych źródeł;

-Damy szansę kobietom na świadome podejmowanie decyzji, by tym samym mogły przede wszystkich ochronić siebie przed chorobami zakaźnymi;

-„Odczarowanie” mitów i zwiększenie świadomości oraz pewności siebie wśród kobiet.

Dzięki całemu projektowi będziemy mogli pomóc nawet 700 osobom.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Razem możemy doprowadzić do realnych zmian.

To wszystko możliwe jest do realizacji m.in dzięki niezwykłym osobom, które dołączyły do projektu BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA.

Dołącz do grona PRZYJACIÓŁ naszych Podopiecznych z Madagaskaru.

Poro%CC%81d.JPG

1.width-800.width-800.png

Komu pomagamy?

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

ogólnopolski projekt badawczy i kampania profilaktyczna dotycząca zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY W BOLIWII

Teraz chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla córki Carmen Rojas, bohaterki z programu "Kobieta na krańcu świata"

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK

Podczas trzech edycji projektu #CorinneRunsForGood zebraliśmy prawie milion złotych, a wsparcie otrzymało ponad 30 kobiet.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Nasz jednorodzinny dom pełniący funkcję mieszkań chronionych będzie przeznaczony dla młodych, w tym nastoletnich matek (od 18 roku życia).

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

UNAWEZA X SEWING TOGETHER

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PEDIATRA NA MADAGASKARZE

Specjalną wizytę pediatry dr Aleksandry Kosmędy w Szpitalu im. J. Beyzym w Manerinerina na Madagaskarze.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

DOPOSAŻENIE SZPITALA NA MADAGASKARZE

Celem naszego projektu jest doposażenie porodówki o sprzęt niezbędny do bezpiecznego przeprowadzania porodów.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

TANZANIA - NOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC DZIECIOM OSKARŻONYM O CZARY W NIGERII

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC KOBIETOM, KTÓRE DOŚWIADCZYŁY GWAŁTÓW WOJENNYCH

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.