KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM

Kabula, tak jak ponad 150 tysięcy osób dotkniętych albinizmem w Tanzanii doświadczała prześladowań. Silna wiara w moc czarnej magii w tym kraju i przekonanie o niezwykłych właściwościach chorych na bielactwo wykreowały rynek handlu częściami ich ciał. Kiedy Kabula miała 14 lat napastnicy odcięli Jej prawą rękę na wysokości barku. Dziewczynka trafiła do szpitala, nie pozwolono Jej wrócić do domu, więc pomieszkiwała w ośrodkach dla osób niepełnosprawnych. Dzięki dotychczasowej pomocy Martyny Kabula znalazła bezpieczne schronienie i zaczęła się uczyć w prywatnej szkole. W przyszłości chce zostać prawnikiem i bronić praw osób słabszych i wykluczonych, takich jak Ona.

W TANZANII MÓWI SIĘ O NICH ZEROO ZEROO, CZYLI „LUDZIE DUCHY”

86459010_789467638239354_2357681078338060288_n.jpg

Żyją w ciągłym zagrożeniu i niepewności. Śmiercionośne zagrożenie stanowi nie tylko ostre równikowe słońce, które powoduje raka skóry, a także własna rodzina czy sąsiedzi.

Kabula też żyła w strachu, ale jej życie zmieniło się w 2014 roku, kiedy Martyna przyleciała do Tanzanii, żeby zrealizować program telewizyjny KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA oraz film dokumentalny „Ludzie duchy”. Po miesiącach starań, dzięki wsparciu Stowarzyszenia Misji Afrykańskich Martyna została formalnym opiekunem Kabuli, a dzięki środkom zebranym przez widzów TVN za pośrednictwem fundacji „Między niebem a ziemią”, zrzeszającą polskich prawników Kabula jest dziś bezpieczna i może spełniać swoje marzenia.

5e87ec6a-6f58-4412-a11c-6cbc53141535.JPG

Kabula dziś ma 19 lat, uczy się w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie na północy Tanzanii. Robi wszystko, żeby w przyszłości zostać prawnikiem i bronić praw osób chorych na albinizm, słabszych i wykluczonych, takich jak Ona.

60d27a35-777e-4a31-962a-19f06e71aa9c.JPG

To za Jej sprawą pod opiekę Martyny i Stowarzyszenia Misji Afrykańskich trafiły dwie 15-latki Tatu i Regina, Felista - młodsza siostra Reginy oraz 14-letnia Agnes, które również cierpią na albinizm. Dziewczynki mieszkają obecnie w Mwanzie, chodzą do tej samej co Kabula, szkoły. Są dla Niej jak młodsze siostry, którymi się opiekuje.

73176518-585a-4457-8867-c20f7d4a63c4.JPG

Dzięki Waszemu wsparciu Fundacja UNAWEZA dokończyła budowę bezpiecznego domu dla Dzieci z albinizmem w Tanzanii i otoczyła opieką te wyjątkowe Dziewczyny, a w przyszłości kolejne młode osoby dotknięte albinizmem, szukające swojej życiowej szansy.

Przy domu powstała specjalna świetlica, jako miejsce dialogu i integracji z okoliczną ludnością, otwarta dla wszystkich bez względu na wyznanie, pochodzenie i kolor skóry. Spotkania odbywają się w wielofunkcyjnej sali z projektorem, ekranem, tablicą i biurkami. Sala może jednorazowo pomieścić nawet do 50 osób. Dla okolicznych dzieci przewidziane są m.in zajęcia z matematyki oraz angielskiego.

88420537_803348573517927_8912653512588918784_n.jpg

W przyszłości chcielibyśmy jeszcze ogrodzić teren przylegający do Domu, aby po pierwsze zwiększyć bezpieczeństwo Mieszkańców (podwójne ogrodzenie, możliwość wypuszczenia psów w nocy) oraz przygotować tam boisko do gry w siatkówkę/net-ball i mały tanzański „orlik” do piłki nożnej – zarówno dla Mieszkańców domu, jak i okolicznych dzieci i młodzieży. Dziewczyny marzą także, aby mieć małe grządki warzywne, drzewa owocowe.

Obecnie pomoc finansowa skierowana jest na codzienne funkcjonowanie tego niezwykłego Domu
(opłacenie energii, wody, paliwa, utrzymanie samochodu, którym Dziewczyny w bezpieczny sposób są dowożone do szkoły, zakup żywności, odzieży i artykułów chemicznych, wypłaty dla zatrudnionych pracowników) oraz działalność świetlicy, rozwój tego miejsca, opiekę medyczną i edukację dla naszych Dziewczyn oraz przyszłych Mieszkańców.

To wszystko możliwe jest m.in dzięki niezwykłym osobom, które uczestniczą w projekcie BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA.

Dołącz do grona PRZYJACIÓŁ naszych Podopiecznych z Tanzanii.

Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

1.png

GALERIA PRZYJACIÓŁ

Komu pomagamy?

DZIECI Z WYSYPISKA ŚMIECI PODOPIECZNI CARMEN

Sport, matematyka, język hiszpański. Wszystko to w „biurze” pod jedynym drzewem w okolicy. Tutaj Dzieci pepenadores, czyli zbieraczy śmieci mogą planować lepszą przyszłość. Dziś możesz dać Im szansę na lepsze życie.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

CAROLINA I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Jeszcze kilka miesięcy temu Carolina nie widziała przyszłości dla siebie i swojego syna. Dziś ma szansę na lepsze życie, edukację i wyrwanie się z wysypiska śmieci. Wesprzyj Jej drogę do nowego życia.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami co ona . Chce opuścić zaklęty krąg wysypiska śmieci i zapewnić sobie i swojemu Dziecku lepszą przyszłość. Możesz Jej w tym pomóc.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

ŻYCIOWA SZANSA DLA KOBIET Z WYSYPISKA ŚMIECI

Po tym, jak wspólnie odmieniliśmy los Caroliny oraz Marii Ines pora pójść krok dalej i stworzyć projekt, który da szansę na wyrwanie się z wysypiska śmieci większej liczbie Kobiet-pepenadoras, które same zgłaszają się do nas i rozpaczliwie szukają pomocy. To jedyna szansa dla Nich i Ich Dzieci.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.