.

JAK MOŻESZ PRZEKAZAĆ 1,5% PODATKU FUNDACJI UNAWEZA?

Projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, które obejmuje największe w Polsce badanie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz kampanię edukacyjną skierowaną do młodych, rodziców i nauczycieli. Ankiety uzupełniło już ponad 100.000 dzieci.

Ogólnopolskie badania to pierwszy z wielu etapów akcji. Teraz najważniejsze jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, dlaczego dzieci i młodzież doświadczają kryzysów psychicznych na taką skalę. Tylko w ubiegłym roku ponad 2 tysiące nastolatków próbowało popełnić samobójstwo, a 150 tych prób zakończyło się śmiercią. Sytuacja jest dramatyczna, dlatego musimy zacząć działać razem.

Dzięki zebranemu 1,5% chcemy stworzyć:

🔸Ogólnopolską kampanię o stanie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

🔸 Szkolny PROGRAM PROFILAKTYCZNY z praktycznymi materiałami dla uczniów, nauczycieli i rodziców

🔸”ZŁOTY STANDARD” pomocy psychologicznej dla wszystkich szkół w kraju, czyli konkretne rozwiązania służące ochronie zdrowia psychicznego młodych

🔸Rekomendacje i pakiety wsparcia dla nauczycieli, rodziców i dzieci

🔸Ogólnodostępną bazę wiedzy na temat zdrowia psychicznego w sieci

PONIŻEJ MOŻESZ POBRAĆ ZA DARMO PROGRAM DO ROZLICZANIA PITu

Wystarczy pobrać zamieszczony poniżej program lub rozliczyć się online na stronie e-pity.pl poświęconej Fundacji UNAWEZA. Dzięki wbudowanemu kreatorowi program przeprowadzi Cię w łatwy sposób przez całe rozliczenie.

WYPEŁNIAJĄC SWÓJ PIT BEZ UŻYCIA NASZEGO PROGRAMU

Przy wypełnianiu właściwego rocznego rozliczenia PIT, wpisz w odpowiednią rubrykę nr KRS: 0000800698 oraz kwotę, jaką wynosi Twój 1,5% podatku.

Tak to będzie wyglądać dla PIT-37:

pit.jpg

ZA POŚREDNICTWEM USŁUGI TWÓJ E-PIT

Wystarczy zalogować się do Portalu Podatnika, gdzie od 15 lutego do 30 kwietnia będzie dostępne zeznanie roczne. Po uzupełnieniu wszystkich danych, w pozycji „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz OPP” wybierz Fundację UNAWEZA, wyszukując ją po nazwie lub wpisując nr KRS: 0000800698, następnie zatwierdź formularz.

Emeryci i Renciści, którzy chcą przekazać 1,5% dla Fundacji UNAWEZA mogą wypełnić oświadczenie PIT-OP, wpisując w pkt 9 nr KRS 0000 800 698 i przesłać do swojego Urzędu Skarbowego.

MG_1_5_ linkedin_cover___2x

Program e-pity Copyright 2022-2023 e-file sp. z o.o. sp. k.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.