PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Projekt Stypendialny dla Kobiet z Madagaskaru to przede wszystkim ogromna szansa dla Dziewcząt i młodych Kobiet, które dotychczas nie miały szansy na naukę i rozwijanie swoich pasji!

Realizujemy go z malgaskim Stowarzyszenia Atelier de Dieu.

Madagaskar Kobiety.jpg

Czerwona Wyspa to kraj zdominowany przez mężczyzn z widocznym schematem patriarchalnym, który - szczególnie w małych miejscowościach i na wioskach - wymusza na kobietach uległość i ograniczanie się tylko i wyłącznie do roli matki. Statystyki prezentowane przez światowe organizacje, takie jak UNICEF czy WHO, są zatrważające: 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Z systemu nauczania wyklucza się ciężarne dziewczyny, bądź te, które zostały już matkami. Co ciekawe, nie dotyczy do młodych ojców, dla których drzwi szkół są zawsze otwarte. Dziewczyny nie mają dostępu do podstawowej wiedzy z zakresu higieny, cyklu miesiączkowego czy żywienia, a wszelkie środki higieniczne są niewspółmiernie drogie do zarobków mieszkańców Madagaskaru.

DSC06017.JPG

Madagaskar jest jednym z najbiedniejszych krajów Afryki i niestety postrzegany jedynie przez pryzmat malowniczych plaż, unikatowej fauny i flory i gościnności Malgaszów. Niemniej jednak sytuacja na wyspie jest dramatyczna i zatrważające, w tym ogromną cenę ponoszą dzieci i kobiety. Kobiety żyją w kulturze tradycyjnie dominującej przez mężczyzn. 1/3 kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu i nadużyć. Jednocześnie bez środków finansowych nie mogą liczyć na wymiar sprawiedliwości. 37% dziewcząt w wieku 15 lat rodzi swoje pierwsze dziecko. 1/3 wszystkich ciąż kończy się śmiercią matki bądź dziecka. Nadal 40% małżeństw w małych miejscowościach i na wsiach jest aranżowanych, a dziewczyny wydawane są za mąż, w zamian za garbate bydło zebu, nierzadko o wiele starszym od siebie mężczyznom. Dane statystyczne mówią o 12% dziewczynek, które „wysprzedano” za mąż przed 15 r.ż.

DSC05014.JPG

Projekt Stypendialny dla Kobiet z Madagaskaru to kompleksowa pomoc, która ma na celu wsparcie zdolnych Dziewcząt z regionów wiejskich, które nie mają warunków i możliwości finansowych na kontynuowanie nauki w portowym mieście Mahajanga, w którym znajdują się najlepsze uczelnie medyczne na Madagaskarze.

DSC04416.JPG

Chcemy, żeby w roku akademickim 2021/2022 pięć Dziewcząt rozpoczęło wymarzone studia na kierunku pielęgniarstwo, położnictwo, techniki laboratoryjne, farmakologia i zarządzanie z komunikacją.

Pomoc obejmuje opłaty za czesne, zakwaterowanie i wyżywienie, wszelkie materiały edukacyjne oraz opłaty związane z stażami i ogólnym rozwojem akademickim. Pragniemy zapewnić również Im środki higieniczne i przywrócić godność. Chcemy rozwijać Ich pasje poprzez kursy i szkolenia według Ich talentów i zainteresowań.

Zdjęcie (420).JPG

Wybór Dziewcząt do Projektu Stypendialnego oparty jest przede wszystkich na ich motywacji do nauki i zaangażowaniu. Brane są bowiem pod uwagę zarówno wyniki maturalne, jak i przede wszystkich Ich eseje, w których to uargumentują swoją chęć do dalszej nauki. Chcemy zapoznać się z Ich marzeniami, z Ich przemyśleniami i motywacjami, które popychają Je do dalszej nauki.

Zdjęcie (430).JPG

Dziewczyny, które po 3 latach otrzymają dyplomy i prawa do wykonywania zawodu, rozpoczną pracę w Centrum Medycznym im. Bł. J. Beyzyma w Manerinerina, które przynależy do malgaskiego Stowarzyszenia Atelier de Dieu. Centrum Medyczne powstało, by pomagać przede wszystkim niedożywionym dzieciom z regionu Sofia i Boeny oraz kobietom ciężarnym będącym w ciężkiej sytuacji materialnej. Założenie jest takie, by to lokalna wykształcona kadra wspierała rozwój nielukratywnych organizacji, które działają na rzecz najbiedniejszych mieszkańców Czerwonej Wyspy.

DSC07110.JPG

Bardzo potrzebujemy Waszego regularnego wsparcia, aby Fundacja UNAWEZA mogła ten projekt realizować długofalowo.

To wszystko możliwe jest do realizacji m.in dzięki niezwykłym osobom, które dołączyły do projektu BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

Dołącz do grona PRZYJACIÓŁ Kobiet z Madagaskaru.

Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

naklejka

GALERIA PRZYJACIÓŁ

Komu pomagamy?

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI W MEKSYKU

Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami co ona . Chce opuścić zaklęty krąg wysypiska śmieci i zapewnić sobie i swojemu Dziecku lepszą przyszłość. Możesz Jej w tym pomóc.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Istnieją w Polsce domy dla samotnych matek, ale wciąż brakuje domów dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. Realia pokazują, że jest to niezwykle potrzebna inicjatywa, aby młode mamy nie były rozdzielane ze swoimi dziećmi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Projekt stypendialny dla polskich Paraolimpijek

Fundacja UNAWEZA wraz z Corinne Klajda wzięła pod swoje skrzydła 10 Paraolimpijek. Sportowcy z niepełnosprawnościami nie otrzymują takiego wsparcia jak inni sportowcy, a przecież mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami! Te Dziewczyny to także prawdziwe mistrzynie życia. Dajmy Im szansę na rozwój.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.