NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

POSTĘP ZBIÓRKI:
361 729,00 z 400 000 zł

Jako Fundacja UNAWEZA skupiamy się teraz na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka. Działamy dla KOALICJI NA RZECZ RODZINNEJ OPIEKI ZASTĘPCZEJ, którą tworzy 20 stowarzyszeń i fundacji.

Od kilku dni jesteśmy świadkami niewyobrażalnej tragedii w Ukrainie. Polacy w obliczu tych bezprecedensowych wydarzeń dokonują prawdziwych cudów. To kolejny dowód na to, że NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE, a nawet najmniejszy gest może zmienić ludzkie życie. My chcemy skupić się na tych najbardziej bezbronnych, czyli ukraińskich dzieciach, które już doświadczyły traumy i straciły rodziców. Każda pomoc jest teraz potrzebna.

Według informacji rządowych Polska jest przygotowana na tę chwilę na przyjęcie 1,4 tysiąca dzieci (w większych grupach, bez rozdzielania dzieci, które dotąd mieszkały razem). Natomiast na ten moment spodziewamy się około 6-7 TYSIĘCY DZIECI! Ta liczba na pewno będzie wzrastać, a sytuacja ewakuowanych zmienia się z godziny na godzinę. Wywóz koordynowany jest na poziomie obu państw.

Chcemy wesprzeć małe, lokalne organizacje niosące pomoc uchodźczym rodzinom zastępczym i dzieciom z domów dziecka oraz innym instytucjom w Ukrainie, w szczególności organizacje członkowskie Koalicji.

Potrzebne są środki na niezbędną pomoc, bezpieczny transport dzieci i rodzin, zajęć terapeutycznych, leczenie, wyżywienie czy mieszkania dla licznych rodzin zastępczych. Potrzebują nie tylko doraźnej, ale też DŁUGOFALOWEJ pomocy.

„W szczególny sposób chcemy zaopiekować się dziećmi z domów dziecka oraz dziećmi z rodzin zastępczych. To grupa, która w dotychczasowym życiu doświadczyła już złożonej traumy rozwojowej a teraz mierzy się ze skutkami traumy wojny” - mówi Katarzyna Klimiuk-Bibik, Członkini Zarządu Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej.

received_4713495728715444.jpeg

Zbiórka pozwoli również zorganizować kompleksową i holistyczną opiekę dla dzieci, które obecnie znajdują się na terytorium Polski. Chcielibyśmy wyposażyć osoby pracujące z najmłodszymi z ukraińskich domów dziecka oraz ich opiekunów w wiedzę dotyczącą pracy z osobami doświadczającymi traumy (w tym traumy wojennej i PTSD). Przeprowadzimy bezpłatne szkolenia dla polskich pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, wolontariuszy i osób bezpośrednio pracujących z dziećmi z Ukrainy i ich opiekunami.

Dla dzieci zorganizujemy warsztaty terapeutyczne oparte na metodzie TBRI (dedykowanej dzieciom i młodzieży z doświadczeniem traumy), aby móc jak najszybciej zaopiekować ich potrzeby i przeżycia. Ponadto środki przeznaczymy na opłacenie tłumaczy z języka polskiego na ukraiński, aby z warsztatów mogli w pełni korzystać opiekunowie ukraińskich domów dziecka i ukraińskie dzieci dotknięte wojną.

Dodatkowo, część dochodu ze sklepu MARTYNA.WORLD, który regularnie przeznaczamy na cele statutowe Fundacji UNAWEZA zostaną przekazane w tym miesiącu na nasz projekt dla Ukrainy.

W zależności od potrzeb i zmieniającej się sytuacji będziemy informować o wszystkich zmianach dotyczących zagospodarowania wszystkich zebranych środków i uruchamiać kolejne zbiórki.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

koalicja-logo-nowe.png

1.width-800.width-800.png

fot. Katarzyna Klimiuk-Bibik

Komu pomagamy?

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

ogólnopolski projekt badawczy i kampania profilaktyczna dotycząca zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY W BOLIWII

Teraz chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla córki Carmen Rojas, bohaterki z programu "Kobieta na krańcu świata"

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK

Podczas trzech edycji projektu #CorinneRunsForGood zebraliśmy prawie milion złotych, a wsparcie otrzymało ponad 30 kobiet.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Nasz jednorodzinny dom pełniący funkcję mieszkań chronionych będzie przeznaczony dla młodych, w tym nastoletnich matek (od 18 roku życia).

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

UNAWEZA X SEWING TOGETHER

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PEDIATRA NA MADAGASKARZE

Specjalną wizytę pediatry dr Aleksandry Kosmędy w Szpitalu im. J. Beyzym w Manerinerina na Madagaskarze.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

DOPOSAŻENIE SZPITALA NA MADAGASKARZE

Celem naszego projektu jest doposażenie porodówki o sprzęt niezbędny do bezpiecznego przeprowadzania porodów.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

TANZANIA - NOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC DZIECIOM OSKARŻONYM O CZARY W NIGERII

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC KOBIETOM, KTÓRE DOŚWIADCZYŁY GWAŁTÓW WOJENNYCH

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.