UNAWEZA & SEWING TOGETHER

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

POSTĘP ZBIÓRKI:
810,00 z 20 000 zł

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają Kotalą i Sewing Together! W ramach zajęć będą uczyć się projektowania, szycia oraz podstaw marketingu i prowadzenia biznesu.

UBÓSTWO MENSTRUACYJNE to globalny problem, który dotyka kobiety na całym świecie. Czy wiesz, że kobiety na Madagaskarze nie mają dostępu do podstawowej wiedzy z zakresu higieny czy cyklu miesiączkowego? Wszelkie środki higieniczne są niewspółmiernie drogie do zarobków mieszkańców Madagaskaru. Jak podaje UNICEF w kraju wskaźnik skrajnego ubóstwa jest zatrważający. Aż 78% Malgaszy żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie (dane z 2021 roku).

W ciągu 15 dni kobiety nauczą się szyć podpaski wielorazowego użytku oraz wykonywać proste projekty na maszynach do szycia. Zajęcia będą odbywały się przy szpitalu CENTRUM MEDYCZNYM BEYZYM w Manerinerina na Madagaskarze. Wszystkie uczestniczki warsztatów będą mogły kontynuować rozwijanie swoich nowych umiejętności właśnie w tym miejscu.

Chcemy DAĆ KOBIETOM SKRZYDŁA! Szansę na rozwój, zdobycie konkretnych i praktycznych umiejętności, które będą mogły wykorzystać w życiu codziennym. Sprawić, że będą niezależne, a ich historia będzie inspirować kolejne!

JUŻ DZIŚ MOŻESZ NAM W TYM POMÓC! Dołącz do naszej zbiórki!

KENYA

SCHOOL.

- 15 dni nauki

- 8 kobiet

- 100 zestawów podpasek wielorazowego użytku

- mini kolekcja UNAWEZA& SEWING TOGETHER

Sewing Together – to program, którego celem jest pomoc kobietom w Afryce wschodniej poprzez aktywizację zawodową oraz pomoc w drodze do niezależności. Założycielka programu Maja Kotala samodzielnie uczy nie tylko szycia, ale również wszystkich elementów mody od projektowania do marketingu oraz fotografii. Program miał już miejsce w Ugandzie, Kenii oraz Tanzanii, w współpracy z lokalnymi fundacjami. W Mombasie znajduje się stale miejsce szkoleniowe o nazwie EKotala. Darmową edukację dostają kobiety w wieku 16-32. Są to głównie osoby, które nie dostały się do szkoły średniej z względów finansowych i są narażone na handel ludźmi lub wczesne małżeństwo.

Działania Sewing Together bazują na projektowaniu i tworzeniu innowacyjnych kolekcji dostępnych w polskim internetowym sklepie charytatywnym, z których dochód z sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie szkoły i pomoc jak największej ilości kobiet w Kenii. Kolekcje łącza z sobą afrykańskie materiały z sylwetka kultury zachodniej, nadając im ponad czasowy oryginalny styl.

EQUALITY1

PADS

PADS2

Komu pomagamy?

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

ogólnopolski projekt badawczy i kampania profilaktyczna dotycząca zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY W BOLIWII

Teraz chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla córki Carmen Rojas, bohaterki z programu "Kobieta na krańcu świata"

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK

Podczas trzech edycji projektu #CorinneRunsForGood zebraliśmy prawie milion złotych, a wsparcie otrzymało ponad 30 kobiet.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Nasz jednorodzinny dom pełniący funkcję mieszkań chronionych będzie przeznaczony dla młodych, w tym nastoletnich matek (od 18 roku życia).

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

UNAWEZA X SEWING TOGETHER

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PEDIATRA NA MADAGASKARZE

Specjalną wizytę pediatry dr Aleksandry Kosmędy w Szpitalu im. J. Beyzym w Manerinerina na Madagaskarze.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

DOPOSAŻENIE SZPITALA NA MADAGASKARZE

Celem naszego projektu jest doposażenie porodówki o sprzęt niezbędny do bezpiecznego przeprowadzania porodów.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

TANZANIA - NOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC DZIECIOM OSKARŻONYM O CZARY W NIGERII

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC KOBIETOM, KTÓRE DOŚWIADCZYŁY GWAŁTÓW WOJENNYCH

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.