Pomóż
Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!
Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA
Fundacja UNAWEZA może skutecznie dawać skrzydła dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach. Inicjatorka projektu Corinne Klajda w tym roku pobiegnie aż w DWÓCH pustynnych ultramaratonach w ramach 4DESERTS RUN. Pierwszy przystanek? Gobi!
Nasz cel to 250.000 złotych! Z tej kwoty zostaną ufundowane stypendia dla 10 Paraolimpijek z Polski oraz Ukrainy, którzy marzą o starcie na Paraolimpiadzie w Paryżu w 2024 roku.
W ramach zeszłorocznej edycji zebraliśmy 375.362 zł na stypendia dla polskich i ukraińskich Paraolimpijek. A przez dwie edycje w sumie aż 626.533 zł!

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, m.in. Castorama, BLIK, Sephora, EWL, ECOVADIS, Dr Irena Eris,Cosmedica, DeCare, Techmatik. Signal Iduna Polska, Bank Millennium, Podravka, BeBio, Ringier Axel Springer, OLX, Satipharm, InteRrisk, Symbiosis.

Pierwsza edycja programu #CorinneRunsForGood: https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/corinne-biegnie-dla-paraolimpijek/
Druga edycja programu #CorinneRunsForGood: https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/projekt-stypendialny-dla-paraolimpijek-2022/
W tej edycji naszymi Stypendystkami są:
- Daria Bujnicka,
- Oliwia Szmigiel,
- Katarzyna Kozikowska,
- Kinga Dróżdż,
- Karolina Pęk,
- Zuzanna Boruszewska,
- Paulina Przywecka-Puziak,
- Karolina Kucharczyk.
- Szeremet Anna Vasylivna,
- Morkvych Nataliia Oleksiivna.
Więcej o projekcie i historii Corinne dowiecie się z książki Martyny Wojciechowskiej „Co Chcesz Powiedzieć Światu”, której jedną z bohaterek była właśnie Corinne.
“Corinne Klajda ma pięćdziesiąt trzy lata. Jest dyrektorką generalną Accord Group Polska, międzynarodowej firmy doradczej specjalizującej się w rekrutacji kadry kierowniczej. Wyszukuje osoby na stanowiska prezesów, dyrektorów finansowych, członków zarządu z pensjami od czterdziestu do ponad stu tysięcy złotych miesięcznie, nie licząc premii. Cieszy się nienaganną opinią w świecie biznesu i słynie z niestandardowych metod prowadzenia rozmów rekrutacyjnych; bardziej interesuje ją osoba niż kartka z opisanym życiorysem. Jest też współzałożycielką dwóch innych firm z tej branży. Wykładała na uczelni ekonomicznej, jest certyfikowanym coachem biznesowym, mentorką, regularnie doradza innym, jak zarządzać ludźmi.
Pochodzi z Mauritiusa, niewielkiej wyspy na Oceanie Indyjskim, leżącej około osiemset kilometrów na wschód od Madagaskaru. Sinologię i kurs menedżerski[BM1] ukończyła w Chinach. Od ponad dwudziestu lat mieszka w Warszawie, gdzie wraz z mężem wychowała dwie córki – Kaję i Isabelle. Wywodzi się z bardzo skromnej rodziny, ale dzięki ciężkiej pracy zaszła naprawdę wysoko.
A jednak tydzień przed pięćdziesiątymi urodzinami miała wrażenie, że trafiła na ścianę, czuła, że stanęła w miejscu. Dokładnie tak, jakby przed nią wznosił się mur nie do pokonania”.
Wtedy właśnie postanowiła, że chce zmienić swoje życie i zacząć biegać. W szczytnym celu.
Razem możemy więcej!
Dołącz do nas.

Komu pomagamy?
KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII
Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem
Dowiedz się więcej
PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU
Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.
Dowiedz się więcej
MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI W MEKSYKU
Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami co ona . Chce opuścić zaklęty krąg wysypiska śmieci i zapewnić sobie i swojemu Dziecku lepszą przyszłość. Możesz Jej w tym pomóc.
Dowiedz się więcej