PROGRAM STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK Z POLSKI I UKRAINY 2023

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

POSTĘP ZBIÓRKI:
209 560,00 z 250 000 zł

Fundacja UNAWEZA może skutecznie dawać skrzydła dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach. Inicjatorka projektu Corinne Klajda w tym roku pobiegnie aż w DWÓCH pustynnych ultramaratonach w ramach 4DESERTS RUN. Pierwszy przystanek? Gobi!

Nasz cel to 250.000 złotych! Z tej kwoty zostaną ufundowane stypendia dla 10 Paraolimpijek z Polski oraz Ukrainy, którzy marzą o starcie na Paraolimpiadzie w Paryżu w 2024 roku.

W ramach zeszłorocznej edycji zebraliśmy 375.362 zł na stypendia dla polskich i ukraińskich Paraolimpijek. A przez dwie edycje w sumie aż 626.533 zł!

Dr Irena Eris

Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, m.in. Castorama, BLIK, Sephora, EWL, ECOVADIS, Dr Irena Eris,Cosmedica, DeCare, Techmatik. Signal Iduna Polska, Bank Millennium, Podravka, BeBio, Ringier Axel Springer, OLX, Satipharm, InteRrisk, Symbiosis.

GJF_7412 2

Pierwsza edycja programu #CorinneRunsForGood: https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/corinne-biegnie-dla-paraolimpijek/

Druga edycja programu #CorinneRunsForGood: https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/projekt-stypendialny-dla-paraolimpijek-2022/

W tej edycji naszymi Stypendystkami są:

  • Daria Bujnicka,
  • Oliwia Szmigiel,
  • Katarzyna Kozikowska,
  • Kinga Dróżdż,
  • Karolina Pęk,
  • Zuzanna Boruszewska,
  • Paulina Przywecka-Puziak,
  • Karolina Kucharczyk.
  • Szeremet Anna Vasylivna,
  • Morkvych Nataliia Oleksiivna.


Więcej o projekcie i historii Corinne dowiecie się z książki Martyny Wojciechowskiej „Co Chcesz Powiedzieć Światu”, której jedną z bohaterek była właśnie Corinne.

“Corinne Klajda ma pięćdziesiąt trzy lata. Jest dyrektorką generalną Accord Group Polska, międzynarodowej firmy doradczej specjalizującej się w rekrutacji kadry kierowniczej. Wyszukuje osoby na stanowiska prezesów, dyrektorów finansowych, członków zarządu z pensjami od czterdziestu do ponad stu tysięcy złotych miesięcznie, nie licząc premii. Cieszy się nienaganną opinią w świecie biznesu i słynie z niestandardowych metod prowadzenia rozmów rekrutacyjnych; bardziej interesuje ją osoba niż kartka z opisanym życiorysem. Jest też współzałożycielką dwóch innych firm z tej branży. Wykładała na uczelni ekonomicznej, jest certyfikowanym coachem biznesowym, mentorką, regularnie doradza innym, jak zarządzać ludźmi.

Pochodzi z Mauritiusa, niewielkiej wyspy na Oceanie Indyjskim, leżącej około osiemset kilometrów na wschód od Madagaskaru. Sinologię i kurs menedżerski[BM1] ukończyła w Chinach. Od ponad dwudziestu lat mieszka w Warszawie, gdzie wraz z mężem wychowała dwie córki – Kaję i Isabelle. Wywodzi się z bardzo skromnej rodziny, ale dzięki ciężkiej pracy zaszła naprawdę wysoko.

A jednak tydzień przed pięćdziesiątymi urodzinami miała wrażenie, że trafiła na ścianę, czuła, że stanęła w miejscu. Dokładnie tak, jakby przed nią wznosił się mur nie do pokonania”.

Wtedy właśnie postanowiła, że chce zmienić swoje życie i zacząć biegać. W szczytnym celu.

Razem możemy więcej!

Dołącz do nas.

dsc01434

Komu pomagamy?

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

ogólnopolski projekt badawczy i kampania profilaktyczna dotycząca zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY W BOLIWII

Teraz chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla córki Carmen Rojas, bohaterki z programu "Kobieta na krańcu świata"

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK

W drugiej edycji programu stypendialnego z Corinne Klajda chcemy dać skrzydła Paraolimpijkom z Polski i Ukrainy.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Nasz jednorodzinny dom pełniący funkcję mieszkań chronionych będzie przeznaczony dla młodych, w tym nastoletnich matek (od 18 roku życia).

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI W MEKSYKU

Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami co ona . Chce opuścić zaklęty krąg wysypiska śmieci i zapewnić sobie i swojemu Dziecku lepszą przyszłość. Możesz Jej w tym pomóc.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

UNAWEZA X SEWING TOGETHER

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PEDIATRA NA MADAGASKARZE

Specjalną wizytę pediatry dr Aleksandry Kosmędy w Szpitalu im. J. Beyzym w Manerinerina na Madagaskarze.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

DOPOSAŻENIE SZPITALA NA MADAGASKARZE

Celem naszego projektu jest doposażenie porodówki o sprzęt niezbędny do bezpiecznego przeprowadzania porodów.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.