Podsumowanie roku naszej działalności

To był bardzo dobry rok! Blisko 1.400.000 zł zebranych dla naszych Podopiecznych.

Rok temu, 28. września 2019 roku spełniłam swoje wielkie marzenie, założyłam Fundację UNAWEZA. Odkąd pamiętam, po emisji niemal każdego odcinka programu KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA w TVN, zadawałam sobie pytanie, jak mogę wspierać jego Bohaterki? Co ja i każdy z nas może zrobić? Przez lata, z Przyjaciółmi z redakcji i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, organizowaliśmy spontaniczne akcje charytatywne i w ten sposób staraliśmy się pomagać. Aż nadszedł czas, kiedy postanowiłam, że czas rozwinąć skrzydła! I tak powstała Fundacja UNAWEZA - mówi Martyna.

Dziś Fundacja UNAWEZA pomaga Kobietom na świecie oraz w Polsce. Dzięki wsparciu wielu wspaniałomyślnych osób zapewniamy naszym Podopiecznym dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełniamy ich marzenia. DAJEMY KOBIETOM SKRZYDŁA!

b10cd990-ea91-4f67-ad52-ea90d8f92208.JPG

Podczas pierwszego roku swojej działalności zebraliśmy blisko 1.400.000 zł. Z tych środków Fundacja pomogła sfinalizować prowadzoną przez Stowarzyszenie Misji Afrykańskich budowę domu dla Kabuli i Dzieci z albinizmem w Tanzanii oraz wspiera jego codzienne funkcjonowanie. W Meksyku prowadzimy projekty skierowane do Kobiet pepenadoras(zbieraczek śmieci), zapewniając Im naukę zawodu, edukację psychologiczną oraz ekonomiczną, żeby miały siłę wyrwać się z zaklętego kręgu życia na wysypisku oraz otaczamy opieką Ich Dzieci, zapewniając wyprawki szkolne i zajęcia sportowe. W Polsce wraz z Fundacją po DRUGIE budujemy Dom dla Nastoletnich Mam i Ich Dzieci.

W okresach świątecznych Fundacja UNAWEZA wraz z firmą frisco.pl regularnie przeprowadza akcję „Kupując Pomagasz”, dzięki której przekazujemy środki potrzebującym. Do tej pory ponad 47 tys. produktów o łącznej wartości ponad 290.000 zł trafiło do podopiecznych jednego z największych domów samotnej matki w Łodzi im. Stanisławy Leszczyńskiej, Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet JUNONA oraz Fundacji po DRUGIE zajmującej się osobami młodymi w kryzysie bezdomności.

W maju uruchomiony został sklep Martyna.World. To SKLEP, KTÓRY POMAGA. Jego klienci wybierając opcję „KUPUJĘ I POMAGAM” płacą dokładnie tyle samo za dany produkt ile przy standardowym zakupie, jednak część z tej kwoty przekazują jako darowiznę na konto Fundacji UNAWEZA i pomagają pomagać. Ze sprzedaży produktów oraz KAWY Z KRAŃCA ŚWIATA do Fundacji trafiło ponad 42.000 zł.

mala okladka_martyna.jpg

W pierwsze urodziny Fundacji UNAWEZA startujemy ze specjalną akcją społeczną #iamenough #WspieramNieOceniam, dzięki której chcemy zmieniać życie Kobiet na lepsze. Każdego dnia miliony kobiet na całym świecie zastanawiają się czy są wystarczająco piękne, mądre, szczupłe, przebojowe, seksowne, szczęśliwe, kobiece, wykształcone, opiekuńcze, zaradne… Można tak wymieniać bez końca. A może najwyższy czas, żeby każda z nas zaakceptowała siebie? Taką, jaką jest. Bo każda z nas jest WYSTARCZAJĄCA. My kobiety wciąż mamy wiele do zrobienia w kwestii poczucia własnej wartości. Nawet jeśli różnimy się kolorem skóry, poglądami i kulturą, w której przyszło nam żyć, to akurat to wyzwanie jest uniwersalne. Nauczyłam się od kobiet na krańcu świata, że samoakceptacja to kwestia wyboru. Jestem najlepszą wersją siebie. I AM ENOUGH. - wyjaśnia ideę akcji Martyna.

862b5b21-6a8e-4e00-903f-9f4c98cfe605.JPG

Nawiązując do motta Fundacji DAJEMY KOBIETOM SKRZYDŁA w Hali Koszyki powstała także specjalna urodzinowa instalacja z wielkimi skrzydłami, którą przygotował nietuzinkowy artysta z Koszalina Cukin. Chcemy w ten sposób inspirować Kobiety do odważnego wyrażania siebie i swoich pragnień. Zachęcamy, aby każda Kobieta zrobiła sobie zdjęcie z naszymi skrzydłami. Pokażmy, że jest nas wiele, że razem możemy zrobić dla siebie wiele dobra i zamiast ściągać się w dół, ciągnijmy się nawzajem w górę. Dajmy sobie nawzajem skrzydła! - zachęca Martyna.

Mateusz Malart, Krzysztof Malart / Grupa Effectica

Każdy może wspierać działania Fundacji UNAWEZA poprzez jednorazowe darowizny, wpłaty cykliczne, licytacje na rzecz Podopiecznych Fundacji, czy zakupy w sklepie MARTYNA.WORLD, z którego część dochodu trafia na konto Fundacji.

Dołącz do świata UNAWEZA.

5e69143e-845b-4e3f-a698-1915d78a52b8.JPG

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.