MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Maria Ines Hernandez Prado to nasza kolejna pepenadora (zbieraczka śmieci), młoda dziewczyna z Colonii Escalerillas w Meksyku. Maria dużo się uśmiecha i nigdy nie narzeka na swój los. – Zrezygnowałam ze szkoły, bo musiałam pomagać mamie zarobić na naszą rodzinę – opowiada 16-latka. I dodaje: - Wolę zbierać śmieci niż kraść. Nie robimy nic złego, a ludzie i tak nas poniżają. Całą rodziną zarabiają 70-100 pesos (ok. 3-4 dolarów!) dziennie. Dzięki Fundacji UNAWEZA Maria Ines w godnych warunkach urodziła swojego Synka, zamieszkała w nowym mieszkaniu, a niedługo wróci do nauki. W przyszłości chce zostać prawnikiem i pomagać innym Kobietom.

15.jpg

"CHCĘ OPUŚCIĆ TEN ZAKLĘTY KRĄG"

- Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami. Chciała opuścić zaklęty krąg – opowiada Carmen, która pomaga Kobietom i Dzieciom z wysypiska.

9.jpg

Marię Ines poznaliśmy, gdy Martyna przygotowywała odcinek do programu „Kobieta na krańcu świata”. Kiedy Maria Ines zgłosiła się po pomoc do Fundacji UNAWEZA oczekiwała narodzin swojego Synka, ale nie było Jej stać ani na podstawowe badania ani na wyprawkę dla Dziecka. Mieszkała wraz z Mamą i Siostrą oraz ukochanym psem w małym pokoju, bez bieżącej wody i elektryczności. Urządziły go z rzeczy znalezionych na wysypisku. Żyją bardzo skromnie, ale kochają się i wspierają. Pomimo młodego wieku Maria Ines wydała nam się bardzo silna. Zdecydowała się sama wychować swoje Dziecko i to właśnie z myślą o Nim zwróciła się o pomoc do Carmen. 

20.jpg

Zorganizowaliśmy w Fundacji UNAWEZA zbiórkę dla Niej, aby pokryć koszty badań, opieki okołoporodowej, wyprawki dla Dziecka oraz zakupu żywności, kuchenki do gotowania i środków higienicznych na najbliższy czas po porodzie. Prosiliśmy o 3.000 zł, ale hojność osób, które poruszyła historia Marii Ines przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy ponad 50.000 zł!!!

IMG-20200512-WA0037.jpg

Po konsultacjach z Carmen zaproponowaliśmy Marii Ines, że z zebranych środków opłacimy także roczny wynajem nowego mieszkania dla Niej i Jej Rodziny oraz przez najbliższy rok pokryjemy środki na bieżące potrzeby życiowe Jej i Dziecka. Dzięki temu Maria Ines wróci już niedługo do szkoły. A póżniej - jeśli nie zabraknie ludzi dobrej woli, którzy będą Jej towarzyszyć w drodze do lepszego jutra - będzie mogła skończyć studia prawnicze i pomagać Kobietom, o czym bardzo marzy.

Plan jest taki, że chcemy Marię Ines oraz Jej Mamę Lupitę uniezależnić ostatecznie od konieczności pracy na wysypisku i otworzyć Im drzwi do lepszej przyszłości.

10.jpg

Maria Ines ma poświęcić się nauce i opiece nad Dzieckiem. Przed Nią długa droga edukacji. Szkoła, do której teraz idzie trwa 3 lata, sześć semestrów. To odpowiednik naszego liceum, w którym Ines będzie się mogła przygotować z podstawowych przedmiotów i móc dostać się na studia. Ale już samo skończenie tej szkoły z certyfikatem wyższego poziomu pozwoli Jej zdobyć lepszą pracę w przyszłości.

IMG-20200512-WA0033.jpg

Lupicie zaproponowaliśmy pracę w Fundacji Alianza por la Inclusion Mundial AC, którą kieruje Carmen. Będzie Jej pomagać w sprawach administracyjnych i organizacyjnych, głównie przy nowym projekcie dla Kobiet z wysypiska śmieci. Będzie także naszym głównym pośrednikiem w kontaktach i w dotarciu z informacją o naszym projekcie do Kobiet z wysypiska śmieci. Będzie je motywować do podjęcia wyzwania i wytrwania w dążeniu do zmiany swojego życia, dzięki szansie którą otrzymają w tym projekcie.

Jako osoba, która zna doskonale warunki, w których te Kobiety żyją, a jednocześnie jest przykładem tego, że można się z tego miejsca wyrwać, ma w sobie wielki potencjał. Wierzymy, że będzie wspaniałą inspiracją dla Kobiet, które dopiero wkraczają na ścieżkę zmiany i które marzą o tym, żeby odmienić swoje życie

DSC_5623-Edit.jpg

Dzięki Waszemu wsparciu Fundacja UNAWEZA może otoczyć opieką Marię Ines, Jej Synka oraz Lupitę, a w przyszłości także kolejne Kobiety pracujące na wysypisku śmieci w Colonia Escalerillas.

To wszystko możliwe jest do realizacji m.in dzięki niezwykłym osobom, które dołączyły do projektu BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA.

Dołącz do grona PRZYJACIÓŁ Marii Ines i innych Dziewczyn z wysypiska śmieci.

Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

1.png

fot. Anita Demianowicz Podróże / Fotografia / Reportaż


MARIA INES

Komu pomagamy?

DZIECI Z WYSYPISKA ŚMIECI PODOPIECZNI CARMEN

Sport, matematyka, język hiszpański. Wszystko to w „biurze” pod jedynym drzewem w okolicy. Tutaj Dzieci pepenadores, czyli zbieraczy śmieci mogą planować lepszą przyszłość. Dziś możesz dać Im szansę na lepsze życie.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

CAROLINA I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Jeszcze kilka miesięcy temu Carolina nie widziała przyszłości dla siebie i swojego syna. Dziś ma szansę na lepsze życie, edukację i wyrwanie się z wysypiska śmieci. Wesprzyj Jej drogę do nowego życia.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami co ona . Chce opuścić zaklęty krąg wysypiska śmieci i zapewnić sobie i swojemu Dziecku lepszą przyszłość. Możesz Jej w tym pomóc.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

ŻYCIOWA SZANSA DLA KOBIET Z WYSYPISKA ŚMIECI

Po tym, jak wspólnie odmieniliśmy los Caroliny oraz Marii Ines pora pójść krok dalej i stworzyć projekt, który da szansę na wyrwanie się z wysypiska śmieci większej liczbie Kobiet-pepenadoras, które same zgłaszają się do nas i rozpaczliwie szukają pomocy. To jedyna szansa dla Nich i Ich Dzieci.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.