MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Maria Ines Hernandez Prado to nasza kolejna pepenadora (zbieraczka śmieci), młoda dziewczyna z Colonii Escalerillas w Meksyku. Maria dużo się uśmiecha i nigdy nie narzeka na swój los. – Zrezygnowałam ze szkoły, bo musiałam pomagać mamie zarobić na naszą rodzinę – opowiada 16-latka. I dodaje: - Wolę zbierać śmieci niż kraść. Nie robimy nic złego, a ludzie i tak nas poniżają. Całą rodziną zarabiają 70-100 pesos (ok. 3-4 dolarów!) dziennie. Dzięki Fundacji UNAWEZA Maria Ines w godnych warunkach urodziła swojego Synka, zamieszkała w nowym mieszkaniu, a niedługo wróci do nauki. W przyszłości chce zostać prawnikiem i pomagać innym Kobietom.

15.jpg

"CHCĘ OPUŚCIĆ TEN ZAKLĘTY KRĄG"

- Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami. Chciała opuścić zaklęty krąg – opowiada Carmen, która pomaga Kobietom i Dzieciom z wysypiska.

9.jpg

Marię Ines poznaliśmy, gdy Martyna przygotowywała odcinek do programu „Kobieta na krańcu świata”. Kiedy Maria Ines zgłosiła się po pomoc do Fundacji UNAWEZA oczekiwała narodzin swojego Synka, ale nie było Jej stać ani na podstawowe badania ani na wyprawkę dla Dziecka. Mieszkała wraz z Mamą i Siostrą oraz ukochanym psem w małym pokoju, bez bieżącej wody i elektryczności. Urządziły go z rzeczy znalezionych na wysypisku. Żyją bardzo skromnie, ale kochają się i wspierają. Pomimo młodego wieku Maria Ines wydała nam się bardzo silna. Zdecydowała się sama wychować swoje Dziecko i to właśnie z myślą o Nim zwróciła się o pomoc do Carmen. 

20.jpg

Zorganizowaliśmy w Fundacji UNAWEZA zbiórkę dla Niej, aby pokryć koszty badań, opieki okołoporodowej, wyprawki dla Dziecka oraz zakupu żywności, kuchenki do gotowania i środków higienicznych na najbliższy czas po porodzie. Prosiliśmy o 3.000 zł, ale hojność osób, które poruszyła historia Marii Ines przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy ponad 50.000 zł!!!

IMG-20200512-WA0037.jpg

Zaproponowaliśmy Marii Ines, że z zebranych środków opłacimy także roczny wynajem nowego mieszkania dla Niej i Jej Rodziny oraz przez najbliższy rok pokryjemy środki na bieżące potrzeby życiowe Jej i Dziecka. Dzięki temu Maria Ines wróci już niedługo do szkoły. A póżniej - jeśli nie zabraknie ludzi dobrej woli, którzy będą Jej towarzyszyć w drodze do lepszego jutra - będzie mogła skończyć studia prawnicze i pomagać Kobietom, o czym bardzo marzy.

Plan jest taki, że chcemy Marię Ines oraz Jej Mamę Lupitę uniezależnić ostatecznie od konieczności pracy na wysypisku i otworzyć Im drzwi do lepszej przyszłości.

10.jpg

Maria Ines ma poświęcić się nauce i opiece nad Dzieckiem. Przed Nią długa droga edukacji. Szkoła, do której teraz idzie trwa 3 lata, sześć semestrów. To odpowiednik naszego liceum, w którym Ines będzie się mogła przygotować z podstawowych przedmiotów i móc dostać się na studia. Ale już samo skończenie tej szkoły z certyfikatem wyższego poziomu pozwoli Jej zdobyć lepszą pracę w przyszłości.

IMG-20200512-WA0033.jpg

DSC_5623-Edit.jpg

Dzięki Waszemu wsparciu Fundacja UNAWEZA może otoczyć opieką Marię Ines, Jej Synka oraz Lupitę, a w przyszłości także kolejne Kobiety pracujące na wysypisku śmieci w Colonia Escalerillas.

To wszystko możliwe jest do realizacji m.in dzięki niezwykłym osobom, które dołączyły do projektu BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA.

Dołącz do grona PRZYJACIÓŁ Marii Ines i innych Dziewczyn z wysypiska śmieci.

Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

1.png

fot. Anita Demianowicz Podróże / Fotografia / Reportaż


GALERIA PRZYJACIÓŁ

Komu pomagamy?

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

ogólnopolski projekt badawczy i kampania profilaktyczna dotycząca zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY W BOLIWII

Teraz chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla córki Carmen Rojas, bohaterki z programu "Kobieta na krańcu świata"

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK

Podczas trzech edycji projektu #CorinneRunsForGood zebraliśmy prawie milion złotych, a wsparcie otrzymało ponad 30 kobiet.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Nasz jednorodzinny dom pełniący funkcję mieszkań chronionych będzie przeznaczony dla młodych, w tym nastoletnich matek (od 18 roku życia).

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

UNAWEZA X SEWING TOGETHER

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PEDIATRA NA MADAGASKARZE

Specjalną wizytę pediatry dr Aleksandry Kosmędy w Szpitalu im. J. Beyzym w Manerinerina na Madagaskarze.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

DOPOSAŻENIE SZPITALA NA MADAGASKARZE

Celem naszego projektu jest doposażenie porodówki o sprzęt niezbędny do bezpiecznego przeprowadzania porodów.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

TANZANIA - NOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC DZIECIOM OSKARŻONYM O CZARY W NIGERII

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC KOBIETOM, KTÓRE DOŚWIADCZYŁY GWAŁTÓW WOJENNYCH

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.