ŻYCIOWA SZANSA DLA KOBIET Z WYSYPISKA ŚMIECI

ŻYCIOWA SZANSA DLA KOBIET Z WYSYPISKA ŚMIECI

Patrząc na historię Caroliny oraz Marii Ines, których los wspólnie odmieniliśmy, uznałyśmy, że pora pójść krok dalej i stworzyć projekt, który da szansę na wyrwanie się z wysypiska śmieci większej liczbie Kobiet-pepenadoras, które same zgłaszają się do nas i rozpaczliwie szukają pomocy. Niektóre z Nich borykają się z przemocą domową, dlatego poza nauką zawodu, otrzymają pomoc psychologiczną, by wyrwać się z zaklętego kręgu. Ten projekt to także konkretna szansa na zmianę życia dla Ich Dzieci i przerwanie pokoleniowych łańcuchów zniewolenia pracą na wysypisku i brakiem jakichkolwiek perspektyw.

L1005067.jpg

Coloniia Escalerillas nieopodal miasta Chimalhuacán, godzinę drogi od stolicy Meksyku to miejscowe wysypisko śmieci, które leży na wzgórzu, na terenie rezerwatu przyrody. Codziennie kilkadziesiąt ciężarówek przywozi odpady z całej okolicy. Smród wykręca nosy. Wśród gór toksycznych odpadów pracują Kobiety i Dzieci. Zamknięci całymi rodzinami w zaklętym kręgu śmieci, z którego bardzo trudno jest Im się wyrwać.

DSC01757.jpg

Nasz zespół w Meksyku się powiększył. Do Carmen, szefowej Fundacji Alianza por la Inclusion Mundial AC dołączyły kolejne osoby z dużym doświadczeniem w pracy społecznej i wspólnie opracowaliśmy kompleksowy projekt, który dotrze do wielu Kobiet.

Jego celem jest przede wszystkim nauczenie Je zawodu i przydatnych umiejętności społecznych, dzięki czemu będą mogły uniezależnić się od pracy na wysypisku.

1b37d5d6-1616-4282-9878-f7b930462395.jpeg

Kursy zapewnią wzmocnienie ekonomiczne i społeczne, wzmocnie Ich tożsamości, poczucia własnej wartości, autonomię osobistą, promując prawa kobiet, prawa człowieka i kulturę pokoju. Projekt ma pomóc Kobietom, które padły ofiarą przemocy, by nauczyły się generować własny przychód i pozwoliły sobie być autonomicznymi jednostkami.

a9128399-eef4-45e5-840d-ef424e0041a6.JPG

Obok kursów zawodowych z pielęgnacji i ozdabiania paznokci (zdobienie paznokci to jeden z największych trendów w Meksyku! Daje to duże możliwości znalezienia pracy, albo wystartowania z własnym małym biznesem) Kobiety uczęszczają na warsztaty z podstaw przedsiębiorczości. Zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej na zajęciach pod okiem profesjonalistów pomaga Im nabywać umiejętności niezbędnych do odnalezienia się na rynku pracy oraz narzędzia niezbędne do założenia własnej firmy. Trzeci moduł to warsztaty z psychologiem. Spora część Kobiet pracujących na wysypisku śmieci przez całe życie miała trudne warunki, począwszy od rodzinnych domów po aktualne. Niektóre z nich borykają się z przemocą domową, kultura macho jest tutaj bardzo silna. Niezbędne jest wzmocnienie Ich oraz nauczenie jak wychodzić z toksycznych relacji i konstruktywnie planować przyszłość. Pomoc dla Nich to także konkretna szansa na zmianę życia dla Ich Dzieci i przerwanie pokoleniowych łańcuchów zniewolenia pracą na wysypisku i brakiem jakichkolwiek perspektyw.

L1004893.jpg

Rozpoczęliśmy pierwszy 6 miesięczny cykl szkoleń dla 45 Kobiet. Liczymy, że to początek projektu, który odmieni losy setek Kobiet i Dzieci oraz Ich rodzin z Coloniia Escalerillas.

Bardzo potrzebujemy Waszego regularnego wsparcia, aby Fundacja UNAWEZA mogła ten projekt realizować długofalowo.

To wszystko możliwe jest do realizacji m.in dzięki niezwykłym osobom, które dołączyły do projektu BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA.

Dołącz do grona PRZYJACIÓŁ Kobiet z wysypiska śmieci.

Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

1.png

FREINDS

Komu pomagamy?

DZIECI Z WYSYPISKA ŚMIECI PODOPIECZNI CARMEN

Sport, matematyka, język hiszpański. Wszystko to w „biurze” pod jedynym drzewem w okolicy. Tutaj Dzieci pepenadores, czyli zbieraczy śmieci mogą planować lepszą przyszłość. Dziś możesz dać Im szansę na lepsze życie.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

CAROLINA I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Jeszcze kilka miesięcy temu Carolina nie widziała przyszłości dla siebie i swojego syna. Dziś ma szansę na lepsze życie, edukację i wyrwanie się z wysypiska śmieci. Wesprzyj Jej drogę do nowego życia.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami co ona . Chce opuścić zaklęty krąg wysypiska śmieci i zapewnić sobie i swojemu Dziecku lepszą przyszłość. Możesz Jej w tym pomóc.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

ŻYCIOWA SZANSA DLA KOBIET Z WYSYPISKA ŚMIECI

Po tym, jak wspólnie odmieniliśmy los Caroliny oraz Marii Ines pora pójść krok dalej i stworzyć projekt, który da szansę na wyrwanie się z wysypiska śmieci większej liczbie Kobiet-pepenadoras, które same zgłaszają się do nas i rozpaczliwie szukają pomocy. To jedyna szansa dla Nich i Ich Dzieci.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.