DALIŚMY SZANSĘ KOBIETOM Z WYSYPISKA ŚMIECI

Patrząc na historię Caroliny oraz Marii Ines, których los wspólnie odmieniliśmy, uznałyśmy, że pora pójść krok dalej i stworzyć projekt, który da szansę na wyrwanie się z wysypiska śmieci większej liczbie Kobiet-pepenadoras, które same zgłaszają się do nas i rozpaczliwie szukają pomocy. Niektóre z Nich borykają się z przemocą domową, dlatego poza nauką zawodu, otrzymają pomoc psychologiczną, by wyrwać się z zaklętego kręgu. Ten projekt to także konkretna szansa na zmianę życia dla Ich Dzieci i przerwanie pokoleniowych łańcuchów zniewolenia pracą na wysypisku i brakiem jakichkolwiek perspektyw.

L1005067.jpg

Coloniia Escalerillas nieopodal miasta Chimalhuacán, godzinę drogi od stolicy Meksyku to miejscowe wysypisko śmieci, które leży na wzgórzu, na terenie rezerwatu przyrody. Codziennie kilkadziesiąt ciężarówek przywozi odpady z całej okolicy. Smród wykręca nosy. Wśród gór toksycznych odpadów pracują Kobiety i Dzieci. Zamknięci całymi rodzinami w zaklętym kręgu śmieci, z którego bardzo trudno jest Im się wyrwać.

DSC01757.jpg

Nasz zespół w Meksyku się powiększył. Do Carmen, szefowej Fundacji Alianza por la Inclusion Mundial AC dołączyły kolejne osoby z dużym doświadczeniem w pracy społecznej i wspólnie opracowaliśmy kompleksowy projekt, który dotrze do wielu Kobiet.

Jego celem było przede wszystkim nauczenie Je zawodu i przydatnych umiejętności społecznych, dzięki czemu będą mogły uniezależnić się od pracy na wysypisku.

1b37d5d6-1616-4282-9878-f7b930462395.jpeg

Kursy zapewniły wzmocnienie ekonomiczne i społeczne, wzmocnie Ich tożsamości, poczucia własnej wartości, autonomię osobistą, promując prawa kobiet, prawa człowieka i kulturę pokoju. Projekt miał pomóc Kobietom, które padły ofiarą przemocy, by nauczyły się generować własny przychód i pozwoliły sobie być autonomicznymi jednostkami.

a9128399-eef4-45e5-840d-ef424e0041a6.JPG

Obok kursów zawodowych z pielęgnacji i ozdabiania paznokci (zdobienie paznokci to jeden z największych trendów w Meksyku! Daje to duże możliwości znalezienia pracy, albo wystartowania z własnym małym biznesem) Kobiety uczęszczały na warsztaty z podstaw przedsiębiorczości. Zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej na zajęciach pod okiem profesjonalistów pomogło Im nabywać umiejętności niezbędnych do odnalezienia się na rynku pracy oraz narzędzia niezbędne do założenia własnej firmy. Trzeci moduł to warsztaty z psychologiem. Spora część Kobiet pracujących na wysypisku śmieci przez całe życie miała trudne warunki, począwszy od rodzinnych domów po aktualne. Niektóre z nich borykają się z przemocą domową, kultura macho jest tutaj bardzo silna. Niezbędne jest wzmocnienie Ich oraz nauczenie jak wychodzić z toksycznych relacji i konstruktywnie planować przyszłość. Pomoc dla Nich to była także konkretna szansa na zmianę życia dla Ich Dzieci i przerwanie pokoleniowych łańcuchów zniewolenia pracą na wysypisku i brakiem jakichkolwiek perspektyw.

Zrealizowaliśmy 6 miesięczne szkolenie dla 45 Kobiet, które dostały swój bilet do lepszego życia.

1.png

Komu pomagamy?

MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym

ogólnopolski projekt badawczy i kampania profilaktyczna dotycząca zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY W BOLIWII

Teraz chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla córki Carmen Rojas, bohaterki z programu "Kobieta na krańcu świata"

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA PARAOLIMPIJEK

Podczas trzech edycji projektu #CorinneRunsForGood zebraliśmy prawie milion złotych, a wsparcie otrzymało ponad 30 kobiet.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Nasz jednorodzinny dom pełniący funkcję mieszkań chronionych będzie przeznaczony dla młodych, w tym nastoletnich matek (od 18 roku życia).

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

UNAWEZA X SEWING TOGETHER

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PEDIATRA NA MADAGASKARZE

Specjalną wizytę pediatry dr Aleksandry Kosmędy w Szpitalu im. J. Beyzym w Manerinerina na Madagaskarze.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

DOPOSAŻENIE SZPITALA NA MADAGASKARZE

Celem naszego projektu jest doposażenie porodówki o sprzęt niezbędny do bezpiecznego przeprowadzania porodów.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

TANZANIA - NOWY PROJEKT EDUKACYJNY

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC DZIECIOM OSKARŻONYM O CZARY W NIGERII

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

POMOC KOBIETOM, KTÓRE DOŚWIADCZYŁY GWAŁTÓW WOJENNYCH

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.