PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Help

Select the donation amount and help us do good!

If you decide to donate, you will receive a personalized TICKET TO A BETTER LIFE every month as a thank you.

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Projekt Stypendialny dla Kobiet z Madagaskaru to przede wszystkim ogromna szansa dla Dziewcząt i młodych Kobiet, które dotychczas nie miały szansy na naukę i rozwijanie swoich pasji!

Realizujemy go z malgaskim Stowarzyszenia Atelier de Dieu.

Madagaskar Kobiety.jpg

Czerwona Wyspa to kraj zdominowany przez mężczyzn z widocznym schematem patriarchalnym, który - szczególnie w małych miejscowościach i na wioskach - wymusza na kobietach uległość i ograniczanie się tylko i wyłącznie do roli matki. Statystyki prezentowane przez światowe organizacje, takie jak UNICEF czy WHO, są zatrważające: 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Z systemu nauczania wyklucza się ciężarne dziewczyny, bądź te, które zostały już matkami. Co ciekawe, nie dotyczy do młodych ojców, dla których drzwi szkół są zawsze otwarte. Dziewczyny nie mają dostępu do podstawowej wiedzy z zakresu higieny, cyklu miesiączkowego czy żywienia, a wszelkie środki higieniczne są niewspółmiernie drogie do zarobków mieszkańców Madagaskaru.

DSC06017.JPG

Madagaskar jest jednym z najbiedniejszych krajów Afryki i niestety postrzegany jedynie przez pryzmat malowniczych plaż, unikatowej fauny i flory i gościnności Malgaszów. Niemniej jednak sytuacja na wyspie jest dramatyczna i zatrważające, w tym ogromną cenę ponoszą dzieci i kobiety. Kobiety żyją w kulturze tradycyjnie dominującej przez mężczyzn. 1/3 kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu i nadużyć. Jednocześnie bez środków finansowych nie mogą liczyć na wymiar sprawiedliwości. 37% dziewcząt w wieku 15 lat rodzi swoje pierwsze dziecko. 1/3 wszystkich ciąż kończy się śmiercią matki bądź dziecka. Nadal 40% małżeństw w małych miejscowościach i na wsiach jest aranżowanych, a dziewczyny wydawane są za mąż, w zamian za garbate bydło zebu, nierzadko o wiele starszym od siebie mężczyznom. Dane statystyczne mówią o 12% dziewczynek, które „wysprzedano” za mąż przed 15 r.ż.

DSC05014.JPG

Projekt Stypendialny dla Kobiet z Madagaskaru to kompleksowa pomoc, która ma na celu wsparcie zdolnych Dziewcząt z regionów wiejskich, które nie mają warunków i możliwości finansowych na kontynuowanie nauki w portowym mieście Mahajanga, w którym znajdują się najlepsze uczelnie medyczne na Madagaskarze.

DSC04416.JPG

Chcemy, żeby w roku akademickim 2021/2022 pięć Dziewcząt rozpoczęło wymarzone studia na kierunku pielęgniarstwo, położnictwo, techniki laboratoryjne, farmakologia i zarządzanie z komunikacją.

Pomoc obejmuje opłaty za czesne, zakwaterowanie i wyżywienie, wszelkie materiały edukacyjne oraz opłaty związane z stażami i ogólnym rozwojem akademickim. Pragniemy zapewnić również Im środki higieniczne i przywrócić godność. Chcemy rozwijać Ich pasje poprzez kursy i szkolenia według Ich talentów i zainteresowań.

Zdjęcie (420).JPG

Wybór Dziewcząt do Projektu Stypendialnego oparty jest przede wszystkich na ich motywacji do nauki i zaangażowaniu. Brane są bowiem pod uwagę zarówno wyniki maturalne, jak i przede wszystkich Ich eseje, w których to uargumentują swoją chęć do dalszej nauki. Chcemy zapoznać się z Ich marzeniami, z Ich przemyśleniami i motywacjami, które popychają Je do dalszej nauki.

Zdjęcie (430).JPG

Dziewczyny, które po 3 latach otrzymają dyplomy i prawa do wykonywania zawodu, rozpoczną pracę w Centrum Medycznym im. Bł. J. Beyzyma w Manerinerina, które przynależy do malgaskiego Stowarzyszenia Atelier de Dieu. Centrum Medyczne powstało, by pomagać przede wszystkim niedożywionym dzieciom z regionu Sofia i Boeny oraz kobietom ciężarnym będącym w ciężkiej sytuacji materialnej. Założenie jest takie, by to lokalna wykształcona kadra wspierała rozwój nielukratywnych organizacji, które działają na rzecz najbiedniejszych mieszkańców Czerwonej Wyspy.

DSC07110.JPG

Bardzo potrzebujemy Waszego regularnego wsparcia, aby Fundacja UNAWEZA mogła ten projekt realizować długofalowo.

To wszystko możliwe jest do realizacji m.in dzięki niezwykłym osobom, które dołączyły do projektu BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

Dołącz do grona PRZYJACIÓŁ Kobiet z Madagaskaru.

Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

naklejka

GALERIA PRZYJACIÓŁ

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.