Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają Kotalą i Sewing Together! W ramach zajęć będą uczyć się projektowania, szycia oraz podstaw marketingu i prowadzenia biznesu.
UBÓSTWO MENSTRUACYJNE to globalny problem, który dotyka kobiety na całym świecie. Czy wiesz, że kobiety na Madagaskarze nie mają dostępu do podstawowej wiedzy z zakresu higieny czy cyklu miesiączkowego? Wszelkie środki higieniczne są niewspółmiernie drogie do zarobków mieszkańców Madagaskaru. Jak podaje UNICEF w kraju wskaźnik skrajnego ubóstwa jest zatrważający. Aż 78% Malgaszy żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie (dane z 2021 roku).
W ciągu 15 dni kobiety nauczą się szyć podpaski wielorazowego użytku oraz wykonywać proste projekty na maszynach do szycia. Zajęcia będą odbywały się przy szpitalu CENTRUM MEDYCZNYM BEYZYM w Manerinerina na Madagaskarze. Wszystkie uczestniczki warsztatów będą mogły kontynuować rozwijanie swoich nowych umiejętności właśnie w tym miejscu.
Chcemy DAĆ KOBIETOM SKRZYDŁA! Szansę na rozwój, zdobycie konkretnych i praktycznych umiejętności, które będą mogły wykorzystać w życiu codziennym. Sprawić, że będą niezależne, a ich historia będzie inspirować kolejne!
JUŻ DZIŚ MOŻESZ NAM W TYM POMÓC! Dołącz do naszej zbiórki!


- 15 dni nauki
- 8 kobiet
- 100 zestawów podpasek wielorazowego użytku
- mini kolekcja UNAWEZA& SEWING TOGETHER
Sewing Together – to program, którego celem jest pomoc kobietom w Afryce wschodniej poprzez aktywizację zawodową oraz pomoc w drodze do niezależności. Założycielka programu Maja Kotala samodzielnie uczy nie tylko szycia, ale również wszystkich elementów mody od projektowania do marketingu oraz fotografii. Program miał już miejsce w Ugandzie, Kenii oraz Tanzanii, w współpracy z lokalnymi fundacjami. W Mombasie znajduje się stale miejsce szkoleniowe o nazwie EKotala. Darmową edukację dostają kobiety w wieku 16-32. Są to głównie osoby, które nie dostały się do szkoły średniej z względów finansowych i są narażone na handel ludźmi lub wczesne małżeństwo.
Działania Sewing Together bazują na projektowaniu i tworzeniu innowacyjnych kolekcji dostępnych w polskim internetowym sklepie charytatywnym, z których dochód z sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie szkoły i pomoc jak największej ilości kobiet w Kenii. Kolekcje łącza z sobą afrykańskie materiały z sylwetka kultury zachodniej, nadając im ponad czasowy oryginalny styl.



WHO DO WE HELP?
KABULA AND CHILDREN WITH ALBINISM
Kabula, like many people with albinism in Tanzania and other African countries, lived in constant fear for her life. Today she is studying and planning to study law, in order to support people who do not have the strength and resources to defend themselves in the future. Help change the lives of mor
Learn more