18-M.JPG

Studia dla Dziewczyn

50,00 zł

ilość

1

Kategoria: EDUKUJEMY

Historia: PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Projekt Stypendialny dla Kobiet z Madagaskaru to wielka szansa dla zdolnych Dziewcząt z regionów wiejskich.

Dziewczyny żyjąc z dala od miasta, nie mają najczęściej warunków i możliwości finansowych na kontynuowanie nauki w portowym mieście Mahajanga, w którym znajdują się najlepsze uczelnie medyczne na Madagaskarze.

Obecnie naszym programem stypendialnym objętych jest 5 Dziewczyn.

Sytuacja Kobiet na Madagaskarze jest bardzo trudna. Kobiety żyją w kulturze tradycyjnie zdominowanej przez mężczyzn. 1/3 kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu i nadużyć. 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Z systemu nauczania wyklucza się ciężarne dziewczyny, bądź te, które zostały już matkami. Dziewczyny nie mają dostępu do podstawowej wiedzy z zakresu higieny, cyklu miesiączkowego czy żywienia.

Najlepszą drogą do zmiany tej sytuacji jest kształcenie kobiet i umacnianie ich pozycji społecznej. Masz dziś możliwość dołożyć swoją cegiełkę do tego projektu i odmienić los konkretnych Dziewczyn oraz zmieniać kobiece oblicze Madagaskaru.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.