image00002.jpeg

Cegiełka na budowę domu dla nastoletnich mam

30,00 zł

ilość

1

Kategoria: DAJEMY ŻYCIOWĄ SZANSĘ

Historia: DOM DLA NASTOLETNICH MATEK I ICH DZIECI

Istnieją w Polsce domy dla samotnych matek, ale wciąż brakuje domów dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci.

Realia pokazują, że jest to niezwykle potrzebna inicjatywa, aby młode mamy nie były rozdzielane ze swoimi dziećmi. Razem z Fundacją PO DRUGIE budujemy w Warszawie Dom dla Nastoletnich i Usamodzielniających się Matek oraz Ich Dzieci. Nieletnie dziewczyny, które zachodzą w ciążę, po urodzeniu dziecka nie mają władzy rodzicielskiej. Gdy nie mają wsparcia najbliższych, często muszą oddać swoje maleństwo do rodziny zastępczej, a same są pozostawione bez żadnej pomocy.
Chcemy zapewnić im odpowiednie wsparcie, miejsce do rozwoju i dojrzewania. Dziewczyny będą mogły zamieszkać razem ze swoim dzieckiem oraz kontynuować naukę i zdobyć zawód. Przede wszystkim pragniemy pomóc im przygotować się do najważniejszej roli w życiu – bycia mamą. 
Nasz projekt zakłada budowę 500 m2 domu, który oparty jest o ideę budynku zrównoważonego. W środku znajdą się indywidualne mieszkania z kuchnią i łazienką, wspólna jadalnia czy salon. Do tego część ogrodu zostanie przeznaczona m.in. na mały plac zabaw i ogródek użytkowy.
Dołącz do nas i pomóż nam stworzyć te wyjątkowe miejsce! Razem możemy więcej! A szczególnie, jeśli chodzi o wspólną budowę PRAWDZIWEGO DOMU. Każda ściana powstaje z pojedynczych cegieł, a teraz Ty też możesz dołożyć jedną z nich.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.