KENYA5

KURS SZYCIA NA MADAGASKARZE

50.00 zł

Amount

1

Category: DAJEMY ŻYCIOWĄ SZANSĘ

Ruszamy z projektem warsztatów dla kobiet na Madagaskarze razem z Mają Kotalą i Sewing Together! W ramach zajęć będą uczyć się projektowania, szycia oraz podstaw marketingu i prowadzenia biznesu.

UBÓSTWO MENSTRUACYJNE to globalny problem, który dotyka kobiety na całym świecie. Czy wiesz, że kobiety na Madagaskarze nie mają dostępu do podstawowej wiedzy z zakresu higieny czy cyklu miesiączkowego? Wszelkie środki higieniczne są niewspółmiernie drogie do zarobków mieszkańców Madagaskaru. Jak podaje UNICEF w kraju wskaźnik skrajnego ubóstwa jest zatrważający. Aż 78% Malgaszy żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie (dane z 2021 roku).

W ciągu 15 dni kobiety nauczą się szyć podpaski wielorazowego użytku oraz wykonywać proste projekty na maszynach do szycia. Zajęcia będą odbywały się przy szpitalu CENTRUM MEDYCZNYM BEYZYM w Manerinerina na Madagaskarze. Wszystkie uczestniczki warsztatów będą mogły kontynuować rozwijanie swoich nowych umiejętności właśnie w tym miejscu.

Chcemy DAĆ KOBIETOM SKRZYDŁA! Szansę na rozwój, zdobycie konkretnych i praktycznych umiejętności, które będą mogły wykorzystać w życiu codziennym. Sprawić, że będą niezależne, a ich historia będzie inspirować kolejne!

JUŻ DZIŚ MOŻESZ NAM W TYM POMÓC!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.