25/08/2021
WIADOMOŚĆ DOTYCZĄCA NASZYCH DZIAŁAŃ W MEKSYKU
Mamy Wam do przekazania ważne informacje

Dziś mamy dla Was ważną wiadomość dotyczącą naszych wspólnych działań pomocowych w Meksyku, które rozpoczęliśmy w 2019 roku.

Jak zapewne pamiętacie, po emisji programu Martyny „Kobieta na Krańcu Świata” z wysypiska śmieci w z Colonii Escalerillas w Meksyku uruchomiłyśmy projekt pomocy dla Caroliny oraz Dzieci z wysypiska śmieci. Później Wasze serca niezwykle poruszyła historia Marii Ines, której w jeden dzień dzięki Waszej hojności ufundowaliśmy bilet do lepszego życia. Patrząc na historię Caroliny oraz Marii Ines poszłyśmy o krok dalej i stworzyłyśmy projekt, który dał szansę na wyrwanie się z wysypiska śmieci kolejnym 45 Kobietom-pepenadoras.

Przez ten czas wysłałyśmy do Meksyku 37.188,77 zł z przekazanych przez Was środków. Każda złotówka to inwestycja w życie wspieranych Kobiet i Dzieci, a zatem najlepsza z możliwych inwestycji, która będzie procentować przez kolejne lata w życiu każdej z tych osób oraz Ich najbliższych.


Projekty dla Dzieci i Kobiet-pepenadoras dobiegł końca wg przyjętego planu i nie zdecydowałyśmy się go kontynuować.

Niestety nasz parter w tych działaniach w Meksyku tj Alianza por la Inclusion Mundial AC kierowana przez Carmen podczas realizacji projektu dla Kobiet - pepenadoras zawiódł nasze zaufanie. W związku z tym podjęłyśmy bardzo trudną dla nas decyzję, że część działań pomocowych w Meksyku musimy zakończyć. Chcemy mieć pewność, że powierzane przez Was środki są inwestowane w najlepszy możliwy sposób.

Szukałyśmy nowego sposobu na kontynuowanie pomocy dla Caroliny i Marii Ines, z którymi w stałym kontakcie pozostała z naszej strony Anita Demianowicz, zajmująca się koordynacją naszych działań w Meksyku. Niestety w odczuciach Caroliny pandemia i zamknięcie szkół tak bardzo odsunęły Ją w czasie od osiągnięcia celu, że podjęła decyzję o rezygnacji z dalszej nauki i znalazła nowy pomysł na swoje życie. Nie pozostało nam nic innego jak uszanować Jej decyzję i mocno trzymać za Nią kciuki. Wierzymy, że życiowa szansa oraz zaufanie, które dostała od Was to mocny wiatr, którym razem dmuchnęliśmy w Jej skrzydła i który będzie niósł Ją dalej przez życie. Carolina ma do nas kontakt i jeśli będzie potrzebowała kiedyś pomocy zawsze może na nas liczyć.

Pod naszymi skrzydłami pozostaje wciąż Maria Ines, która kontynuuje naukę oraz wychowuje swojego Synka. Jej wielka wdzięczność za wszystko co otrzymała dzięki Waszej hojności jest ogromna i bardzo nas cieszy, że możemy nadal towarzyszyć Jej w drodze do lepszej przyszłości.

Życie nie lubi próżni i my również Dlatego rozpoczynamy nowe działania pomocowe dla Dzieci i Kobiet na Madagaskarze. Środki zebrane na działania w Meksyku, które nie zostały tam wykorzystane przekierowujemy teraz do Madagaskaru.

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie. Obecnie prześcigają go jedynie kraje objęte wojną domową i zamieszkami. Blisko 80% społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie. 25% dzieci w przedziale wiekowym 5-17 lat, wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuję również PROSTYTUCJĘ. 1/3 kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużycia ze strony pracodawców. Jesteśmy tam bardzo potrzebni i bardzo liczymy, że będziecie nam dalej towarzyszyć w zmienianiu świata na lepsze.

Dowiedźcie się więcej o PROJEKTACH NA MADAGASKARZE, Projekt Edukacyjny dla Dzieci oraz Projekt Stypendialny dla Kobiet


Dajemy Kobietom i Dzieciom skrzydła.


Razem możemy więcej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.