14/02/2022
Ruszył nasz projekt muzyczny na Madagaskarze
W sobotę odbyły się pierwsze zajęcia chóru. Zainteresowanych muzyczną przygodą było ponad 70 Dzieciaków. Nasz wyjątkowy klub muzyczny ma być miejscem rozwijania pasji i odkrywania talentów.

Madagaskar jest jednym z najbiedniejszych krajów w Afryce, a aż 78% społeczeństwa żyje w skrajnym ubóstwie. Rozpoczęliśmy ten projekt razem z malgaskim Stowarzyszeniem Atelier de Dieu z wielką nadzieją. Chcemy, żeby Dzieciaki mogły cieszyć się dzieciństwem oraz miały szansę na lepsze jutro.

P1091020.JPG

Już w grudniu zakupiliśmy 11 gitar, mikrofony z nagłośnieniem, kaybord, bębenki (5 sztuk), tamburyna oraz drobne instrumenty. W planach jeszcze jest keybord, głośniki oraz perkusja, śpiewniki i przybory szkolne dla najmłodszych. Zajęcia będą odbywały się regularnie we środy i soboty, a sam klub powstał przy Zespole Szkół im. Św. Urszuli w Mampikony.

WhatsApp Image 2021-12-08 at 08.35.14.jpeg

Zaangażowaliśmy też lokalnych nauczycieli – poznajcie nasze prowadzące! Pierwsza z nich to Pani Sabina, która w przeszłości prowadziła już chór dziecięcy przy kościele, a teraz jako emerytka z przyjemnością powróciła swojej do pasji. Z racji tego, że dzieci chętnych jest naprawdę wiele (dużo więcej niż przypuszczaliśmy), dodatkowo będzie pomagać jej Pani Andrea.

image00002.jpeg

Niedługo już przedstawimy Wam kolejnych prowadzących!

Kto wie? Może nasz chór podbije serca ludzi na całym świecie?

To wszystko możliwe jest m.in dzięki niezwykłym osobom, które uczestniczą w projekcie BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA.

Dołącz do grona PRZYJACIÓŁ Dzieci z Madagaskaru.

Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

1.width-800.width-800.png

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.