29/08/2021
STARTUJEMY Z PROJEKTEM DLA DZIECI NA MADAGASKARZE
25% dzieci na Madagaskarze od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, w tym prostytucji.

Poznaliście już nasz plan pomocowych działań skierowanych do Kobiet na Madagaskarze.
Nie wyobrażałyśmy sobie sytuacji, w której nie skierujemy naszej pomocy również do DZIECI.
Bo mocno wierzymy w to, że podarowanie szansy na lepsze życie najmłodszym, w przyszłości zaowocuje realną zmianą i przerwie łańcuch biedy… a tej na Madagaskarze nie brakuje.

DSC00302.JPG


Ona zaś dramatycznie wpływa na los dzieci.
Statystyki prezentowane przez światowe organizacje, takie jak UNICEF czy WHO, są zatrważające: 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję!

DSC05014.JPG

Chcemy Im podarować dzieciństwo, czas beztroskiej zabawy ale i nauki, bo wiemy, że edukacja to najskuteczniejsza broń do zmieniania świata na lepsze.
Projekt ten będziemy realizować we współpracy z malgaskim Stowarzyszeniem Atelier de Dieu. Zapewnia ono Dzieciom podstawową edukację oraz wyżywienie. Chcemy teraz pójść krok dalej i tworząc klub sportowy oraz klub muzyczny i pozwolić dzieciom DOŚWIADCZYĆ DZIECIŃSTWA BEZ PRZYMUSOWEJ PRACY. Pozwolić Im być dziećmi.

P1030894.JPG


Chcemy pomóc Im w harmonijnym rozwoju psychofizycznym, w rozwoju swoich talentów i różnych umiejętności. To jest także droga do kształtowania Ich charakterów, uczenia wytrwałości i umiejętności zespołowej współpracy.

Zdjęcie (293).JPG

Chcemy stworzyć KLUB SPORTOWY i MUZYCZNY. Powstaną one przy Zespole Szkół im. św. Urszuli w Mampikony (przynależącej do Stowarzyszenia Atelier de Dieu).
Wiele miejsc na Madagaskarze pozbawionych jest jakichkolwiek możliwości rozwojowych. Bardzo chcemy to zmienić! Kluby mają być miejscem, gdzie dzieci i młodzież z dystryktu Mampikony będą mogły spędzać swój wolny czas na rozwijaniu swoich pasji i umiejętności.

W ramach klubu muzycznego prowadzone będą lekcje śpiewu i chór, nauka gry na gitarach, perkusji i keybordzie, dla wszystkich chętnych dzieci. W każdą środę i sobotę dzieci pod okiem nauczycieli będą szlifować swoje muzyczne talenty. Przewidujemy objąć opieką 80 DZIECI, z którymi stworzymy szkolny chór.

DSC07364.JPG

Planowany zaś klub sportowy to organizacja cyklicznych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych, nauka gier zespołowych, wyjazdy na turnieje, a przede wszystkim organizacja czasu, zapewniająca rozwój i będąca alternatywą dla wykorzystywania dzieci do pracy. To przedsięwzięcie dla ponad 200 DZIECI W RÓŻNYCH GRUPACH WIEKOWYCH (od 6 do 15 lat), które pod okiem trenerów będą uczyć się zdrowego współzawodnictwa poprzez piłkę nożną i koszykówkę.

A przy samej wspomnianej szkole powstaje również finansowana przez naszą Fundację biblioteka, z której będą mogli korzystać zarówno uczniowie szkoły, jak i wszystkie dzieci zainteresowane literaturą.

Coś, co nam wydaje się tak oczywiste, czyli wspólne zabawy dzieciaków, rywalizacja sportowa, sięganie po książki - w regionie, do którego będziemy docierać z pomocą - jest czymś, co jest zupełnie poza zasięgiem wielu dzieci… Jest czymś, o czym mogły do tej pory tylko pomarzyć. Dołożymy wszelkich starań, żeby Ich dzieciństwo nabrało kolorowych barw i wypełnione było radosnych śmiechem.

DSC03448.JPG

Ale bez Was niewiele zdziałamy. Dlatego z całego serca prosimy Was o podarowanie tym Dzieciakom BILETU DO LEPSZEGO ŻYCIA.


Możecie pomóc nam zmieniać Ich los poprzez stałe, comiesięczne wsparcie tego konkretnego projektu. To Wy wybieracie kwotę, którą chcecie na ten cel przeznaczyć miesięcznie - 20 zł ma naprawdę ogromną moc, kiedy wiele osób wybierze taką opcję. Liczymy, że dołączycie do tego projektu i wspólnie podarujemy lepszy start Dzieciom z Madagaskaru

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.