#WSPIERAMNIEOCENIAM. DOŁĄCZ DO NAS!

#WSPIERAMNIEOCENIAM. DOŁĄCZ DO NAS!

Chcemy Cię zaprosić do wspólnej akcji Kobiet na rzecz innych Kobiet #WspieramNieOceniam #iamenough.

6d033958-e129-4f96-ab5f-0aa5995ea548.JPG

Czy wiesz, że 63% badanych Polek zetknęło się z krytyką lub ocenianiem ich samych lub innych Kobiet, a nawet 90% z nich usłyszało słowa krytyki na temat swojego wyglądu lub sposobu wychowywania dzieci.

Otoczenie nie ma oporów przed dzieleniem się z Kobietami swoimi opiniami na ich temat. 81% krytyki jest przekazywane bezpośrednio twarzą w twarz, a 33% w przestrzeni publicznej (w metrze, tramwaju czy w sklepie). Media społecznościowe to również pole walki. 29% ogółu respondentek wskazuje swoje kanały społecznościowe jako miejsce przekazywania im krytycznych uwag przez otoczenie.

Kobiety są przyzwyczajone do bycia ocenianymi, co nie oznacza, że codzienna krytyka nie jest dla nich formą opresji. Ponad połowa badanych Kobiet zaczyna wątpić w siebie pod wpływem krytycznych uwag. Połowa staje się wobec samych siebie bardziej krytyczna.

My Polki jesteśmy na ostatnim miejscu w Europie jeśli chodzi o samoakceptację.

Co czwarta kobieta na świecie doświadczyła hejtu z powodu wyglądu. 57 proc. z nich nie mówi o tych przypadkach nikomu, chociaż aż 67 proc. traci z tego powodu pewność siebie.

U 46 proc. młodych kobiet beauty hejt spowodował problemy z używkami, samookaleczanie lub zaburzenia odżywiania.

Tylko w ciągu roku aż 115 milionów zdjęć zostało usuniętych z mediów społecznościowych z powodu beauty hejtu.

10907c2a-2290-4dc3-a3d1-e528435f0e3e.JPG

Razem możemy to zmienić. I nie chodzi tylko o wygląd! Możemy powiedzieć wreszcie sobie samym i innym Kobietom: I Am Enough!Jestem i Ty także jesteś wystarczająco piękna, mądra, zabawna, twórcza, przebojowa itd, aby być szczęśliwa! I nikt nie ma prawa nas oceniać ani tego kwestionować.

Dlatego inicjujemy akcję #WspieramNieOceniam #iamenough! i zapraszamy Cię do niej, jako Kobietę, która może być inspiracją dla innych Kobiet.

85521929-bdde-4c48-807b-c2e915eda564.JPG

Jeśli utożsamiasz się z naszą akcją możesz TUTAJ nabyć specjalny bead UNAWEZA W.Kruk. Nosząc go wysyłasz sygnał do świata, że Kobiety w Twoim otoczeniu mogą się czuć bezpieczne, że jesteś ich sojuszniczką. Że zamiast oceniać inne Kobiety, wspiearsz Je w tym, aby były najlepszą wersją siebie.

Z każdego sprzedanego beadsa 20% jest przekazywane na wsparcie naszych działań pomocowych.

d21a3a99-6158-4f5d-9bf0-fe02d1905cde.JPG

Pokażmy, że jest nas wiele, że razem możemy zrobić dla siebie wiele dobra i zamiast ściągać się w dół, ciągnijmy w górę. DAJMY SOBIE NAWZAJEM SKRZYDŁA!

Fot. Marta Wojtal

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.