Rozpoczynamy nową odsłonę kampanii #IAMENOUGH #BEAUTIFULENOUGH

Tym razem chcemy zwrócić się do naszych nastolatek, których poglądy DOPIERO SIĘ KSZTAŁTUJĄ i zacząć działać, żeby uwierzyły, ze są WYSTARCZAJĄCE!

167733538_1083141305538651_8458648996435524028_n.jpg

Okazało się, że większość z nas, dorosłych kobiet, czuje się niewystarczająco mądra, ładna, zabawna, ale też często czujemy się niewystarczająco dobrymi mamami, żonami czy kochankami. Pewnego dnia zrozumiałam, że to, co próbujemy zrobić, to potrząsnąć kobietami, które JUŻ CZUJĄ SIĘ NIEWYSTARCZAJĄCE. A co, gdyby zwrócić się do osób znacznie młodszych? Do tych, których poglądy DOPIERO SIĘ KSZTAŁTUJĄ i zacząć działać, zanim te przekonania się ugruntują? Dlatego to, czym jako szefowa Fundacji UNAWEZA zamierzam się teraz zajmować, to nasze dzieci i młodzież.

168005515_1083184842200964_5327544709019577833_n.jpg

Zapraszam do współpracy wszystkie zainteresowane fundacje i organizacje, bo wierzę, że trzeba zacząć działać ponad podziałami!

Czy wiecie, jakie są STATYSTYKI DOTYCZĄCE SAMOOCENY POLSKICH NASTOLATKÓW przygotowane przez sieć badawczą HBSC?

JESTEŚMY NA OSTATNIM MIEJSCU W EUROPIE Z NAJWYŻSZYM WSKAŹNIKIEM NEGATYWNEGO POSTRZEGANIA WŁASNEGO CIAŁA

I to mnie przeraża.
A to dotyczy „TYLKO” wyglądu. Celowo mówię to w cudzysłowie, bo przecież wygląd to coś, na czym wyjątkowo skupia się uwaga nastolatków, choć z badań wynika, że „za grube” czują się już dziewięciolatki.
I wiemy też, że dziewczynki są znacznie bardziej narażone na depresję z tego powodu niż chłopcy.
Nasze dzieci czują się nietrakcyjne, zagubione i niezrozumiane, nie dają rady dźwigać presji.

I to od nas, DOROSŁYCH, od naszych zachowań, reakcji na wygląd innych w dużej mierze zależy to, jak czują się nasze dzieci. Jeśli my sami będziemy oceniać i wartościować wygląd innych, nasze dzieciaki będą chłonąć to jak gąbka!
Dlatego zmianę zacznijmy od siebie samych!
DAJMY IM DOBRY PRZYKŁAD!
#WspieramNieOceniam
M.
P.S. Stawiam na róż, który od dzisiaj jest kolorem siły!
PINK IS THE NEW BLACK

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.