11/05/2022
Rozmowa z Katarzyną Klimiuk-Bibik na kanale DALEJ
Zapraszamy na wywiad z mamą zastępczą, Katarzyną Klimiuk-Bibik. W rozmowie też będzie o naszej pomocy ewakuowanym z Ukrainy.

Ma 33 lata i jest mamą 15 dzieci. Pierwsza wizyta w domu dziecka, kiedy miała 8 lat, całkowicie zmieniła Jej życie i od tamtego dnia codziennie przychodziła do placówki opiekować się dziećmi. Miała zaledwie 18 lat, kiedy została po raz pierwszy mamą, walczyła o dzieci ponad 2 lata. Była tak zdeterminowana, że zrezygnowała z nauki, wyjechała do większego miasta i pracowała na 3 zmiany, żeby zarobić na dom, którego wymagał sąd żeby pozytywnie rozpatrzyć Jej wniosek.

Kasia Bibik - DALEJ.jpeg

Pod Jej opieką znajdowały i wciąż znajdują się dzieci, które w przeszłości zostały bardzo skrzywdzone, dzieci, które nie potrafiły już płakać, bo nikt nigdy ich płaczu nigdy nie słuchał. Kasia na nowo ODDAJE IM GŁOS, poczucie bezpieczeństwa, uczy miłości i wiary w siebie. Dawała prawdziwy dom. Dzisiaj cieszy się, kiedy jej dzieci trzaskają drzwiami i mówią „nie chcę”. Dlaczego? Bo to dla Niej sygnał, że poczuły się w domu, który stworzyła, na tyle bezpieczne, że już się nie boją wyrażać siebie. Tutaj ktoś ich wysłucha, tutaj ich głos ma moc. Kasia niedawno została też… babcią!

W tej rozmowie będzie wiele bólu, smutku i żalu, bo niestety nasz system nie działa tak, jak powinien i wciąż jest wiele do naprawienia, żeby żadne dziecko nie musiało już nigdy więcej przechodzić przez piekło. Ale jest też w tej rozmowie wiele nadziei, bo historie uratowanych dzieci pokazują, że zmieniając życia jednego człowieka zmieniamy cały świat.

Usłyszycie też o naszym projekcie pomocy rodzinom zastępczym i dzieciom z Ukrainy i naszej współpracy z Koalicją na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej.

DALEJ możecie oglądać na YouTube (zostawcie subskrypcję, żeby nie przegapić nowych odcinków), a posłuchać na: Spotify, Radio Public, Apple Podcast, Pocketcast, Castbox, Deezer, Podcast Addictt.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.