14/01/2022
Mamy 250.000 złotych dla Paraolimpijek!
Mamy wspaniałe wiadomości! Zebraliśmy w sumie 250.000 złotych na roczne stypendia dla 10 SUPERBOHATEREK. Osiągnęliśmy nasz cel, ale to nie koniec! Dalej wspieramy polskie Paraolimpijki!

Fundacja UNAWEZA w czerwcu 2021 roku wzięła pod swoje skrzydła polskie Paraolimpijki, a Martyna Wojciechowska oficjalnie została Ich Ambasadorką. Wspólnie z inicjatorką projektu Corinne Klajda i Polskim Komitetem Paraolimpijskim uruchomiliśmy zbiórkę na pokrycie rocznych 10 sportowych stypendiów. W tym szczytnym celu Corinne postanowiła przebiec jeden z najcięższych ultramaratonów na świecie 4 DESERTS RUN, na który składają się biegi przez 4 pustynie, łącznie tysiąc kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach.

fe8c1367-6bd4-4c2a-acc6-bc75efbd2af4.JPG

Stypendia umożliwią Paraolimpijkom trenowanie bez obaw o sytuację materialną przez 12 miesięcy. Wiele z nich, aby wziąć udział w sportowej rywalizacji, poświęca pracę oraz życie prywatne na treningi i przygotowania do najważniejszych sportowych wydarzeń. Dla Nich NIEMOŻLIWE NAPRAWDĘ NIE ISTNIEJE! Programem stypendialnym objęte są: Renata Kałuża, Justyna Franieczek, Emilia Babska, Edyta Owczarz, Paulina Woźniak, Alicja Jeromin, Róża Kozakowska, Iweta Faron, Dorota Bucław oraz Joanna Mendak.

210610PKPAR-MK47229.jpg

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia osób prywatnych i sponsorów. Szczególne podziękowania kierujemy do firm: De Care, Dr Irena Eris, Bank Millenium, EWL Group, Satipharm, BeBio, OLX Group, Ringier Axel Springer, Podravka, InterRisk). Jedno stypedium w całości ufundowali darczyńcy Fundacji UNAWEZA, za co dziękujemy z całego serca.

Corinne jest po swoim pierwszym biegu w Namibii, ale trwają już przygotowania do kolejnych! Udowodniła, że każdy z nas może przekraczać swoje własne granice, przy okazji inspirując innych do działania.

Zapraszamy do wsparcia Paraolimpijek. Razem możemy dać im skrzydła!

377a92bd-e961-4827-a6d3-3cbf01bdb8bd.JPG

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.