08/03/2023
Zaczynamy projekt w Boliwii!
Pamiętacie waleczną Carmen Rojas z Boliwii?

To znana z pierwszego sezonu programu „Kobieta na krańcu świata” cholita, czyli uprawiająca zapasy boliwijska Indianka Ajmara. Brutalne zapasy stanowią jedną z niewielu rozrywek mieszkańców slamsów w najwyżej położonej stolicy świata - La Paz.  Jej wzruszająca historia podbiła serca widzów, którzy często interesowali się jej losem.

Do uprawiania wrestlingu zmusiła ją bieda i sytuacja życiowa. Carmen doświadczyła przemocy, więc o swoje prawa oraz lepszy byt postanowiła zawalczyć w ringu. Swoimi występami chciała nie tylko zarobić na życie, ale też wyrazić bunt wobec powszechnego poniżania kobiet. Teraz my chcemy wspólnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla jej córki. Vida Guadalupe Yana Huañapaco ma 10 lat i mieszka z mamą w El Alto, niedaleko La Paz.

Stypendium edukacyjne będzie obejmowało czesne na szkołę, podręczniki, przybory oraz posiłki dla dziewczynki. Przy tym projekcie działamy razem z Fundacją im. Heleny Kmieć, która edukuje, kształci i prowadzi programy stypendialne na całym świecie.

Carmen całkowicie poświęciła się, by zapewnić godną przyszłość dla swoich dzieci.
Słowo „vida” po hiszpańsku oznacza „życie”. My głęboko wierzymy, że zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat. Dołącz do naszej zbiórki i wspólnie dajmy skrzydła małej Vida. Każdy gest ma znaczenie!

A jeśli ktoś chciałby sobie przypomnieć historię tej niesamowitej bohaterki zapraszamy do oglądania:
https://player.pl/programy-online/kobieta-na-krancu-swiata-odcinki,87/odcinek-4,S01E04,1435
https://dziendobry.tvn.pl/podroze/carmen-rojas-dla-niej-martyna-jest-aniolem-strozem-da244301

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.