30/06/2022
Wyjątkowa wizyta młodych pięściarek z Egiptu!
Fundacja UNAWEZA pomogła spełnić marzenie dziewczynek z programu "Kobieta na krańcu świata"!

Światowe Forum Ekonomiczne co roku publikuje Global Gender Gap Report, czyli raport na temat równości płci na świecie. W 2021 Egipt zajął 129. miejsce na 156 krajów! Życie Egipcjanek ciągle zależy przede wszystkim od ich powiązań rodzinnych, od tego czy są córkami, żonami, czy matkami. Pracuje jedynie co piąta, zarabiając średnio trzy razy mniej niż mężczyźni. Jak w takim kraju patrzy się na kobietę, trenującą boks i prowadzącą własny biznes?

Sally Hassona to bohaterka jednego z odcinków programu KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA (sezon 13, odc. 6, który możecie obejrzeć w Player.pl). Teraz jest w Polsce wraz ze swoimi najzdolniejszymi podopiecznymi na specjalnym cyklu treningów u Sashy Sidorenko. Dzięki dodatkowemu wsparciu ze strony Fundacji UNAWEZA Tia (15 lat), Farida (13 lat) i Aya (13 lat) mogły przyjechać i szkolić się pod okiem mistrzyni.

039CFB0D-942D-4534-BB76-BDA92ED2341A

Boks w wykonaniu kobiet w Egipcie jest nowym zjawiskiem, społeczeństwo często nie akceptuje udziału pań w tak „męskim sporcie”. Jednak Sally odważyła się i założyła własną akademię boksu - Impact Sports Academy, w której szkoli dzieci z ubogich rodzin. Ma też nadzieję, że w przyszłości boks pozwoli dziewczętom bronić się przed przemocą. Szczególnie, że aż 99% Egipcjanek przyznaje, że doświadczyło molestowania seksualnego.

Sally uczy dziewczynki wiary w siebie i w to, że MOGĄ WSZYSTKO!

Zobaczcie koniecznie ich wizytę w Dzień Dobry TVN!

IMG_1212

IMG_1218

IMG_1210

IMG_1214

1U1A2204 2

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.