26/05/2020
#WSPIERAMY MŁODE MAMY
Nasza akcja na Dzień Matki właśnie ruszyła!

Dzisiaj DZIEŃ MATKI. Myśli biegną do naszych kochanych Mam, którym tak wiele zawdzięczamy…

Jednak nasze myśli biegną dziś także do młodych dziewczyn, które nie doświadczyły wspierającej obecności rodziny, miłości, troski. Pochodzą z patologicznych rodzin, mieszkają w domach dziecka, w poprawczakach. A teraz same stojąc u progu macierzyństwa mogą zostać pozbawione takiej szansy wobec swoich dzieci

pomaranczowy pasek.JPG

Te dziewczyny nie mają edukacji seksualnej, czasem nie rozumieją co się dzieje z ich ciałami, jakie są konsekwencje ich decyzji. A co, kiedy zachodzą w ciążę? Kiedy nastolatka rodzi dziecko to nie może się nim zająć, bo nie ma władzy rodzicielskiej. A nie zawsze może liczyć na wsparcie rodziny. Wtedy noworodek trafia do rodziny zastępczej, a młoda Mama jest pozostawiona sama sobie. Napiętnowana i odrzucona. Z kolei Dziecko pozbawione jest na starcie tego, czego każdy potrzebuje najbardziej – bliskości i czułości Mamy, której nie zastąpi nic na świecie. Oboje przepadają w bezdusznym systemie. Czuję niesprawiedliwość i żal, że ten świat został przez nas dorosłych tak urządzony. I nie mam na to zgody.

pomaranczowy_pasek_2.JPG


Poznałyśmy już Waszą moc działania i siłę wsparcia dlatego dziś proszimy Was, żebyśmy skierowali energię na wybudowanie DOMU DLA NASTOLETNICH I USAMODZIELNIAJĄCYCH SIĘ MATEK I ICH DZIECI. Na start POTRZEBUJEMY 500.000 zł! Ale wierzę, że NIEMOZLIWE NIE ISTNIEJE!

To nie będzie kolejna placówka, to będzie prawdziwy DOM, w którym te młode dziewczyny zamieszkają, dostaną opiekę i nauczą się czym jest macierzyństwo. A przy tym nie przerwą edukacji i zdobędą zawód.

Ściany każdego domu powstają z POJEDYNCZYCH CEGIEŁ. Dołóż do naszej budowy choć jedną cegiełkę, tyle, ile możesz - 10, 20, 50 zł? Liczy się KAŻDY GEST. Dajmy dzisiaj wyraz solidarności ze wszystkimi Mamami świata, także tymi, które są wykluczane przez społeczeństwo.
#WSPIERAMYMLODEMAMY.


RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.