02/02/2023
Rusza zbiórka mikrodatków dla Fundacji UNAWEZA
Już od 1 lutego do 26 marca możecie bezgotówkowo wesprzeć zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Ruszyliśmy z ogólnopolskim projektem MŁODE GŁOWY. Dotyczy zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości dzieci i młodzieży. Jako mama wiem, że stan psychiczny młodych jest alarmujący. Jako założycielka Fundacji UNAWEZA chcę działać. Dzieci często mówią o tym, że bardzo ciężko znoszą presję, oczekiwania czy wyścig po coraz lepsze oceny. To ważne, żeby mogli powiedzieć co czują i czego potrzebują. Czas dać młodym ludziom głos!

Stworzyliśmy pierwszy na taką skalę projekt badawczo – edukacyjny. Wyniki badań posłużą do opracowania programu profilaktycznego i konkretnych narzędzi dla dzieci, rodziców
i nauczycieli. Do realizacji całego przedsięwzięcia, oprócz zaangażowania, potrzebne są również nakłady finansowe. Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z Donateo i Auchan. Akcja pomoże nam dotrzeć nie tylko do darczyńców, ale też uświadamiać jak wielka jest potrzeba działań w zakresie zdrowia psychicznego – mówi Martyna Wojciechowska, założycielka i prezeska Zarządu Fundacji UNAWEZA.

Martyna Wojciechowska fot. Marta Wojtal

Fundacja UNAWEZA wystartowała z projektem „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” w październiku minionego roku. Obejmuje on największe w Polsce badanie stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz kampanię edukacyjną skierowaną do uczniów, rodziców i nauczycieli. Badania koordynowane są wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Zasięg i trwają do końca lutego. Dołączyło do nich ponad 4000 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju, wysyłając już ponad 70 000 ankiet.

Celem jest stworzenie programu profilaktycznego i zwrócenie uwagi na problemy dotyczące zdrowia psychicznego.

MŁODE GŁOWY to współpraca szeregu fundacji, organizacji pozarządowych i instytucji naukowych.

Na rzecz projektu MŁODE GŁOWY już 1 lutego wystartowała bezgotówkowa zbiórka w 70 hipermarketach Auchan w całej Polsce. Datki, przekazywane za pośrednictwem aplikacji Donateo, trafią bezpośrednio na konto Fundacji UNAWEZA. Akcja potrwa do 26 marca.

Jak przekazać bezpiecznie mikrodatek przy okazji codziennych zakupów? Wystarczy wybrać zbliżeniową płatność kartą lub smartfonem i zielonym przyciskiem zatwierdzić chęć wsparcia potrzebujących. Partnerem akcji jest Fundacja Polska Bezgotówkowa.

2023_0074_Donateo_zmiana_tla_grafiki_480x540px_Auchan_30.01.23_Ver.01

***

O projekcie

“MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” to ogólnopolski projekt badawczy
i kampania edukacyjna dotyczące zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości
i sprawczości wśród młodych ludzi.

Projekt MŁODE GŁOWY obejmuje największe w Polsce badanie stanu psychicznego dzieci
i młodzieży oraz kampanię edukacyjną. Działania mają zwrócić uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazać związane z tym wyzwania i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.

Projekt jest inicjatywą Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską. Badanie obejmujące uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowane jest wspólnie z Fundacją Dbam o Mój Z@sięg. Strategicznym partnerem akcji i główną platformą działań komunikacyjnych jest TikTok.

www.mlodeglowy.pl
tiktok.com/@mlode_glowy

O Fundacji UNAWEZA

Fundacja UNAWEZA została założona przez Martynę Wojciechowską. Daje skrzydła poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Zapewnia dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełnia marzenia. Działa aktywnie w Polsce i na krańcach świata. Teraz wspiera również zdrowie psychiczne młodych ludzi. Słowo UNAWEZA pochodzi z suahili i po angielsku oznacza YOU CAN. MOŻESZ. Każdy z nas może. A RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

https://www.unaweza.org/

O Donateo

Donateo jest dostawcą technologii pozwalającej fundacjom i stowarzyszeniom na prowadzenie zbiórek charytatywnych przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań płatniczych. Poza autorską aplikacją dostępną w punktach retail i platformach e-commerce, oferuje również wirtualne terminale oraz datkomaty mobilne. Platforma powstała w 2019 r. i jako pierwsza wprowadziła w Polsce system mikrodonacji bezgotówkowych.

www.donateo.pl

O Auchan

Auchan Retail Polska to wielkoformatowa sieć sprzedaży detalicznej o francuskich korzeniach, obecna w Polsce od 1996 r., zarządzająca na polskim rynku siecią hipermarketów pod marką Auchan, supermarketów pod marką Auchan Supermarket, sklepami typu convenience store pod marką Easy Auchan, sklepami osiedlowymi pod marką Moje Auchan, a także kanałem handlu e-commerce. Sieć posiada również sklepy franczyzowe w formacie supermarket i hipermarket. Więcej informacji na temat firmy znaleźć można na stronie https://www.auchan.pl/pl

O Fundacji Polska Bezgotówkowa

Fundacja została powołana w celu podejmowania działań w zakresie rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce, w szczególności poprzez rozbudowę sieci akceptacji instrumentów płatniczych, upowszechniania i promocji obrotu bezgotówkowego, a także działania na rzecz budowy innowacji technologicznych w płatnościach. Interesariuszami Fundacji są: Mastercard, Visa, Ministerstwo Finansów, Związek Banków Polskich, a także banki i agenci rozliczeniowi. Więcej informacji: https://polskabezgotowkowa.pl/

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.