01/05/2024
Ruszyły zapisy na bezpłatną konferencję „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”
Już 7 czerwca organizujemy bezpłatną ogólnopolską konferencję „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

Konferencja skierowana jest do m.in. do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych. Zapraszamy do dyskusji o kierunkach rozwoju profilaktyki zdrowia psychicznego młodych ludzi w gronie ekspertów. Do zobaczenia w Muzeum Historii Polski oraz online – z każdego krańca Polski.

Czym jest Pierwsza Pomoc Psychologiczna? „Higiena cyfrowa” – co to właściwie znaczy i dlaczego jest tak istotna? Pierwszy rok z bezpłatnym programem profilaktycznym „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” w szkołach – na czym polega oraz jakie są wyniki przeprowadzonej ewaluacji? Zapraszamy na wykłady oraz panele dyskusyjne z ekspertami. Wśród gości i panelistów m.in. Martyna Wojciechowska, Monika Horna-Cieślak, dr n. med. Aleksandra Lewandowska, Paulina Piechna-Więckiewicz, dr Tomasz Gajderowicz, dr Konrad Ciesiołkiewicz, Aleksandra Rodzewicz, Joanna Flis, Justyna Żukowska-Gołębiewska, Magda Bigaj, Michał Kociankowski, Iwona Zabielska-Stadnik, Jan Gawroński, Janusz Schwertner, Krzysztof Skórzyński i Marta Skierkowska. Szczegółowy harmonogram wydarzenia i link do zapisów: www.konferencja.mlodeglowy.pl]

MŁODE GŁOWY to długofalowy projekt edukacyjny Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, który ma doprowadzić do polepszenia sytuacji psychicznej i zdrowotnej młodych ludzi.

Projekt MŁODE GŁOWY (1000 x 667 px)

– Nie jestem ekspertką, więc mogę wypowiedzieć się tylko jako mama, która w pewnym czasie szukała wsparcia dla swojego dziecka – mówi Martyna Wojciechowska – Czy edukujemy młode pokolenie jak rozpoznać kryzys psychiczny u siebie, u kogoś, jak postępować? Czy potrafimy zrobić to skutecznie? Do kogo zwrócić się po pomoc? Pytań było więcej niż odpowiedzi. Przekonałam się wtedy, jak ogromna jest skala tego problemu. Prawie milion młodych osób w Polsce może doświadczać kryzysu psychicznego, lekarzy psychiatrów dziecięcych jest w naszym kraju niewiele ponad 550. Wizyta u psychologa czy psychiatry dziecięcego na NFZ to w wielu miejscach terminy za ponad rok czy dwa, prywatnie – czasem również trzeba czekać wiele miesięcy. Zdałam sobie wtedy sprawę, jak bardzo jest źle i jak bardzo ten system nie działa.

Obecnie Fundacja UNAWEZA prowadzi działania profilaktyczne dla dzieci i młodzieży w ramach bezpłatnego programu „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”. Realizowane są w 1500 szkołach i obejmują 300 000 młodych z każdego krańca Polski.

Program Fundacji UNAWEZA porusza tematy takie jak: emocje, potrzeby, higiena cyfrowa, aktywność fizyczna czy myślenie krytyczne. Całoroczny program, na który składa się osiem lekcji jest dostosowany do różnych grup wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Scenariusze i materiały dla nauczycieli przygotował zespół ekspertów i specjalistów z dziedziny pedagogiki, edukacji, psychologii i higieny cyfrowej. Zajęcia są prowadzone przez pedagogów, psychologów lub wychowawców danej szkoły, którzy są wspierani przez sieć koordynatorów wojewódzkich projektu MŁODE GŁOWY. Pilotażowy program powstał pod nadzorem merytorycznym sekcji oświaty Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Psychologów i otrzymał również od nich pozytywną recenzję.

Zapisy do nowej edycji są już dostępne na stronie www.mlodeglowy.pl.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.