22/12/2021
Rozmowa z Różą Kozakowską na kanale DALEJ
Róża Kozakowska bez wątpienia zasługuje na miano SUPERBOHATERKI. Podczas tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio zdobyła aż dwa medale.

Jak sama często powtarza: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Nasza Stypendystka tego motta trzyma się cały czas, pomimo że przeżyła prawdziwe piekło. Róża cierpi też na neuroboreliozę stawowo-mózgową oraz endometriozę, która osłabia Jej organizm z dnia na dzień.

Pochodzi z patologicznej i przemocowej rodziny. W dzieciństwie była bita i poniżana przez ojca, który też groził jej siekierą czy wyganiał na mróz. Miała wszystkie powody, żeby się poddać, ale tego nie zrobiła.

Od zawsze jej największą pasją i miłością był sport. Róża chce walczyć dalej i marzy o zdobyciu dwóch złotych medali w Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. Obecnie Jej renta wynosi około 700 zł, dlatego chcemy wesprzeć Ją w leczeniu, rehabilitacji oraz codziennym funkcjonowaniu.

DALEJ.jpeg

Jeśli chcielibyście posłuchać więcej o historii naszej Paraolimpijki zapraszamy do najnowszego odcinka na kanale DALEJ na YouTube. To niezwykła rozmowa o tym czy miejsce, w którym przychodzimy na świat determinuje naszą przyszłość.

Podcasty Martyny Wojciechowskiej można znaleźć również na Spotify, Radio Public, Apple Podcasts, Pocketcast, Castbox, Deezer, Podcast Addictt.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.