06/01/2020
Pomogliśmy Kobietom Ofiarom Handlu Ludźmi w Rumunii
Fundacja UNAWEZA od września do grudnia 2019 roku przekazała na ten cel łącznie 3000 euro.

Zapewniliśmy Podopiecznym schroniska, które prowadzi organizacja Reaching Out założona prze Ianę Matei, pomoc medyczną i psychologiczną, leki oraz żywność. W trudnym dla nich czasie przekazaliśmy na ten cel łącznie 3000 euro. Nasze wsparcie obejmowało okres od od września do grudnia 2019 roku.

PHOTO-2020-01-23-13-17-40 (1).jpg

Iana Matei w założonej przez siebie organizacja Reaching Out pomaga ofiarom handlu ludźmi w Rumunii. Kiedy zaczęła, dwadzieścia lat temu, nie widział ich nikt. Otworzyła pierwsze w tej części Europy schronisko dla kobiet, najczęściej nieletnich, zmuszanych do pracy w seksbiznesie. Rumunia pod względem liczby ofiar handlu ludźmi i dzieci zmuszanych do prostytucji zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w Europie.

Iana ratowała ponad pół tysiąca Kobiet. W 2010 roku „Reader's Digest” przyznał Jej tytuł Europejki Roku. Światowe media rozpisywały się o niewielkim schronisku dla ofiar handlarzy ludźmi. „New York Times” napisał, że to „jedyny taki ośrodek w tej części Europy”. Niestety uznanie nie przekładało się na pomoc finansową.

PHOTO-2020-01-23-13-17-37 (2).jpg

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.