Wydarzenie organizowane jest już po raz trzeci przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej i Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S. Reymonta w Częstochowie. Festiwal łączy edukację i naukę z debatą społeczną. Każdego roku towarzyszą mu inne tematy przewodnie.


Adresatami Festiwalu są przede wszystkim studenci oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Uczestniczą oni w Festiwalu bezpłatnie, a podczas jego trwania biorą udział w panelach dyskusyjnych oraz prelekcjach. Mogą również wziąć udział w konkursie na najlepszy film lub plakat reklamowy o tematyce społecznej. W tej edycji panele dyskusyjne odbywały się pod hasłem „Kultura technologii”, prelekcja miała tytuł „Czym tak naprawdę jest darknet?” a konkursowi towarzyszyło hasło „Zobacz. Usłysz. Zrozum. Opowiedz o tym”.
Już po raz trzeci parterami zostali Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR oraz Rada Sektorowa ds. Kompetencji Sektora Komunikacji Marketingowej. Z kolei pieczę nad tegoroczną prelekcją objęła Śląska Kurator Oświaty, tak aby młodzież słuchająca wypowiedzi eksperta na temat darnetu mogła przebywać w bezpiecznym środowisku edukacyjnym. Partnerem konkursu została natomiast Fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. W ramach współpracy słuchacze mogli wysłuchać także wykładu Joanny Szulc, psycholożki i ekspertki projektu MŁODE GŁOWY dotyczącego otwartego mówienia o zdrowiu psychicznym. Sponsorem nagród w konkursie był kreatywny dom produkcyjny Papaya Films.


Patronatem honorowym wydarzenie objęli także: Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, JM Rektor Politechniki Częstochowskiej dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz, IAB Polska oraz Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. Patronem medialnym był Monitor Rynkowy.
Osoby wyróżnione w konkursie:
Kategoria plakat:
I miejsce: Oskar Drożdżyński,
plakat pt. „Jest wyjście”
II miejsce: Klaudia Zasępa,
plakat pt. „Nie bój się mówić nie”
III miejsce: Aniela Kruk,
plakat pt. „Nie bój się szukać pomocy”
Wyróżnienie: Kacper Michalak-Łukjanow,
plakat pt. „Rasizm kłuje w oczy”
Wyróżnienie: Ksenia Konotopska,
plakat pt. „Wszystkie ich słowa…”
Kategoria film:
I miejsce: Jarosław Ziajski,
film pt. „Dyskryminacja”
II miejsce: Kacper Kołodziejczak,
film pt. „Cisza i rozmowa”
III miejsce: Marcelina Purgał,
film pt. „Zrozum mamo, usłysz tato”
Wyróżnienie: Anastasiia Havrysheva,
film pt. „Głos serca nigdy nie milknie”
Wyróżnienie: Oliwia Szafran,
film pt. „Zdejmij maskę”