06/04/2020
BUDUJEMY DOM DLA NASTOLETNICH MAM I ICH DZIECI
Wspieramy młode mamy w Polsce.

W Polsce istnieją Domy Samotnych Matek. My chcemy WYBUDOWAĆ DOM DLA NASTOLETNICH I USAMODZIELNIAJĄCYCH SIĘ MATEK I ICH DZIECI.

W polskich realiach taka inicjatywa jest bardzo potrzebna, bo w naszym systemie pomocy społecznej istnieje poważna luka. Zdarza się, że dzieci nastoletnich matek są im odbierane! Formalnie młode dziewczyny nie mogą same sprawować opieki nad maluchem. Kiedy nastolatka urodzi dziecko, nie ma władzy rodzicielskiej. Opiekę nad nim może sprawować jej rodzina. A co, jeśli dziewczyna pochodzi z patologicznego domu albo została z niego wyrzucona, bo zaszła w ciążę? Matkami zostają też dziewczyny z domu dziecka lub zakładu poprawczego. Wtedy może się zdarzyć, że młoda matka TRACI DZIECKO, które umieszcza się w rodzinie zastępczej. Nawet jeśli matka deklaruje chęć jego zatrzymania i wychowania. Jej zdanie w tej sytuacji może nie być wzięte pod uwagę.

foto3.jpg

Dlatego chcemy wybudować dla Nich DOM! Dzięki temu nastoletnie matki nie będą już musiały się bać, że zostaną rozdzielone ze swoim dzieckiem. Dziewczęta otrzymają tam fachową pomoc w przygotowaniu do tej najtrudniejszej roli w życiu – bycia matką i pomoc w usamodzielnieniu się.

RUSZAMY ZE ZBIÓRKĄ na ten wyjątkowy cel. Żeby wystartować z inwestycją potrzebujemy 500 tysięcy złotych. To duża kwota, ale wierzę, że z Waszą pomocą zdołamy ją zgromadzić. Bo to właśnie W MAŁYCH GESTACH dużej liczby osób tkwi zawsze NAJWIĘKSZA SIŁA.

pomaranczowy pasek.JPG

Nie chcemy tworzyć bezdusznej placówki, chcemy stworzyć dom. PRAWDZIWY DOM. Chcemy, żeby zamieszkało w nim jednorazowo maksymalnie 6 dziewcząt, żeby każda z nich miała swój pokój z łazienką i mały pokoik dla dziecka. Oprócz tego będą części wspólne: kuchnia, salon oraz miejsce dla opiekunów, pralnia i magazyn. Dom powstaje w Warszawie, ale będzie przyjmował dziewczęta z całej Polski.

Fundacja UNAWEZA jest Parterem tej inicjatywy, realizowanej z Fundacją po DRUGIE, która w Warszawie pracuje z młodzieżą i młodymi dorosłymi zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Wierzymy, że przyłączycie się do naszego projektu i razem zmienimy świat na lepsze. Tym razem w Polsce.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.