OŚRODEK PREADOPCYJNY TUSIETULI

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

POSTĘP ZBIÓRKI:
41 319 z 1 000 000 zł

TWORZYMY OŚRODEK PREADOPCYJNY TUSIETULI

Co 10 godzin w Polsce porzucane jest dziecko. Każdego roku w polskich szpitalach pozostawianych jest ok. 800 noworodków.

Do interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych trafiają te spośród nich, które wymagają specjalistycznej opieki i w okresie oczekiwania na przysposobienie nie mogą zostać umieszczone w rodzinnej pieczy zastępczej. W Polsce istnieją tylko trzy takie ośrodki. Każdy może przyjąć 20 dzieci, a jak widać potrzeby są znacznie większe.

Dlatego Fundacja UNAWEZA, jako Parter Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo zbiera fundusze na stworzenie Ośrodka Preadopcyjnego TUSIETULI w Tychach. Na pierwszy etap tej inwestycji potrzebujemy 1.000.000 mln zł.

Będą tu trafiać niemowlęta, którymi nie mogą, bądź nie chcą zajmować się ich biologiczni rodzice. Przygotowujemy dla nich pięknie urządzone pokoiki, a w każdym z nich będzie bujany fotel dla niani, która w roli zastępczej mamy będzie tulić Maluchy, które tak bardzo tego potrzebują. Aby lepiej się rozwijać, doganiać rówieśników w rozwoju, będą ćwiczyć w sali integracji sensorycznej i gabinecie rehabilitacyjnym. Wszystkie Dzieciaczki przez całą dobę będą pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, ponieważ część z nich, to Dzieci chore. Będzie ciepło i domowo, a nie szpitalnie!

W Domu TUSIETULI będziemy przyjmować noworodki i niemowlęta (od urodzenia do 1. roku życia) w nagłych sytuacjach kryzysowych, które czasowo lub trwale są pozbawione opieki rodziców. Będą to zarówno Dzieci zdrowe jak i chore, najczęściej porzucone w oknach życia oraz pozostawione w szpitalach nie tylko z w województwie śląskim, ale w całej Polsce.

Celem tego ośrodka będzie szybkie przywracanie dzieciom rodziny. Zapewniona będzie nie tylko standardowa opieka, ale także pełna diagnostyka Ich stanu zdrowia, opieka lekarska i w razie potrzeby rehabilitacja.

Stwórzmy razem bezpieczne i przytulne gniazdo dla Dzieci, którym los podciął skrzydła już na początku Ich życiowej drogi.

Weźmiemy Je pod nasze skrzydła zanim znajdą swoje nowe, pełne miłości rodzinne gniazda.

Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

naklejka

Komu pomagamy?

DZIECI Z WYSYPISKA ŚMIECI PODOPIECZNI CARMEN

Sport, matematyka, język hiszpański. Wszystko to w „biurze” pod jedynym drzewem w okolicy. Tutaj Dzieci pepenadores, czyli zbieraczy śmieci mogą planować lepszą przyszłość. Dziś możesz dać Im szansę na lepsze życie.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

CAROLINA I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Jeszcze kilka miesięcy temu Carolina nie widziała przyszłości dla siebie i swojego syna. Dziś ma szansę na lepsze życie, edukację i wyrwanie się z wysypiska śmieci. Wesprzyj Jej drogę do nowego życia.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI

Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami co ona . Chce opuścić zaklęty krąg wysypiska śmieci i zapewnić sobie i swojemu Dziecku lepszą przyszłość. Możesz Jej w tym pomóc.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

ŻYCIOWA SZANSA DLA KOBIET Z WYSYPISKA ŚMIECI

Po tym, jak wspólnie odmieniliśmy los Caroliny oraz Marii Ines pora pójść krok dalej i stworzyć projekt, który da szansę na wyrwanie się z wysypiska śmieci większej liczbie Kobiet-pepenadoras, które same zgłaszają się do nas i rozpaczliwie szukają pomocy. To jedyna szansa dla Nich i Ich Dzieci.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.