RÓŻA W DRODZE DO PARYŻA 2024

Pomóż

Wybierz kwotę wsparcia i pomóż nam czynić dobro!

Jeśli zdecydujesz się na wpłaty co miesiąc w podziękowaniu otrzymasz spersonalizowany BILET DO LEPSZEGO ŻYCIA

POSTĘP ZBIÓRKI:
172 257,00 z 150 000 zł

Już za 3 lata Paraolimpiada w Paryżu. Zbieramy środki, aby pomóc Róży zatrzymać Jej chorobę, by mogła zdobyć swoje wymarzone 2 złote medale.

Podczas tegorocznej Paraolimpiady w Tokio Róża Kozakowska zdobyła złoty medal w rzucie maczugą, bijąc jednocześnie Rekord Świata oraz srebro w pchnięciu kulą. Teraz marzy o starcie na Paraolimpiadzie w Paryżu i o zdobyciu tam dwóch złotych medali.

262968413_1241625429690237_6761258517137556137_n.jpg

Pomimo swojego bardzo trudnego życia i wielu przeciwności Róża to prawdziwa #SHERO, dla której niemożliwe nie istnieje. Udowodniła to w swoim życiu już wiele razy. Jedyne co może Ją teraz zatrzymać w drodze po marzenia o podwójnym złocie w Paryżu, to Jej postępująca choroba, która z tygodnia na tydzień osłabia bardzo mocno Jej ciało.

240784176_1176684592850988_4754728930306366051_n.jpg

Musimy działać i to natychmiast. Każdy tydzień bez odpowiedniego leczenia i rehabilitacji zmniejsza szanse Róży na spełnienie Jej marzeń.

1536-1024-2.jpeg

Róża cierpi na neuroboreliozę stawowo-mózgową oraz endometriozę.

Zbieramy środki na kompleksowe i holistyczne leczenie Róży, Jej rehabilitację i wsparcie. Naszym celem jest pomóc Róży w tym, aby w jak najlepszej formie wystartowała w Paryżu. Wierzymy w Nią bardzo mocno i chcemy być z Nią w codziennych zmaganiach z chorobą. Wierzymy, że tym razem wraz z Różą wygramy tę nierówną walkę z chorobą, tak jak Ona wygrała już wiele innych nierównych walk z przeciwnościami życia i złą wolą ludzi.

Kozakowska.jpeg

Sport jest dla Róży największą motywacją do życia. Wielokrotnie dzięki niemu podnosiła się ze swoich życiowych dramatów. Nie wyobrażamy sobie, aby mogło go zabraknąć teraz w Jej życiu z powodu postępującej choroby. Motto życiowe Róży brzmi: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”

Róża walczymy z Tobą i wygramy! Paryż czeka na Ciebie, nasza Złota Mistrzyni!

9550ffb1-e8de-476c-aa70-b6a269fd423d.JPG

Fot. Polski Komitet Paraolimpijski / fot. Marcin Klaban

For. Polski Komitet Paraolimpijski / Bartłomiej Zborowski

Komu pomagamy?

NA POMOC DZIECIOM Z UKRAINY

Skupiamy się na wsparciu rodzin zastępczych, które są ewakuowane z Ukrainy oraz na dzieciach z tamtejszych domów dziecka.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Projekt stypendialny dla polskich Paraolimpijek 2022

Fundacja UNAWEZA wraz z Corinne Klajda wzięła pod swoje skrzydła 10 Paraolimpijek. Sportowcy z niepełnosprawnościami nie otrzymują takiego wsparcia jak inni sportowcy, a przecież mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami! Te Dziewczyny to także prawdziwe mistrzynie życia. Dajmy Im szansę na rozwój.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

KABULA I DZIECI Z ALBINIZMEM W TANZANII

Kabula, jak wiele osób z albinizmem w Tanzanii i innych krajach Afryki, żyła w ciągłym strachu o swoje życie. Dziś uczy się i planuje studiować prawo, żeby w przyszłości wspierać ludzi, którzy sami nie mają siły i środków, żeby się bronić. Pomóż odmienić życie kolejnych Dzieci z albinizmem

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT POŁOŻNICZY NA MADAGASKARZE

Naszym głównym celem jest wsparcie zdrowia kobiet m.in. poprzez działania profilaktyczne, edukacyjne oraz szansę na szczęśliwe przeżycie okresu ciąży i godny poród.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

Dom dla Nastoletnich Matek i ich Dzieci w Polsce

Istnieją w Polsce domy dla samotnych matek, ale wciąż brakuje domów dla nastoletnich i usamodzielniających się matek i ich dzieci. Realia pokazują, że jest to niezwykle potrzebna inicjatywa, aby młode mamy nie były rozdzielane ze swoimi dziećmi.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT EDUKACYJNY DLA DZIECI Z MADAGASKARU

Na Madagaskarze 25% dzieci od 5. do 17. roku życia wykorzystywanych jest do pracy zarobkowej, która obejmuje również prostytucję. Dołącz do wsparcia Projektu Edukacyjnego dla Dzieci, aby dać Im szansę na dzieciństwo bez przymusowej pracy. Razem możemy dać Im lepszą przyszłość.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

PROJEKT STYPENDIALNY DLA KOBIET Z MADAGASKARU

Madagaskar to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie.1/3 Kobiet doświadczyła w swoim życiu przemocy, gwałtu bądź nadużyć. Poprzez program stypendialny chcemy dać Im szansę na lepszą przyszłość i przywracać Im godność.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ

MARIA INES I INNE DZIEWCZYNY Z WYSYPISKA ŚMIECI W MEKSYKU

Maria Ines sama przyszła do nas po pomoc, bo nie chciała, by Jej Dziecko musiało się zmagać z tymi samymi problemami co ona . Chce opuścić zaklęty krąg wysypiska śmieci i zapewnić sobie i swojemu Dziecku lepszą przyszłość. Możesz Jej w tym pomóc.

Dowiedz się więcej

POMÓŻ
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.