05/12/2020
TWORZYMY DOM PREADOPCYJNY TUSIETULI
To będzie bezpieczne gniazdo dla Maluszków, którym los podciął skrzydła już na starcie!

Co 10 godzin w Polsce porzucane jest dziecko. Każdego roku w polskich szpitalach pozostawianych jest ok. 800 noworodków.

Do interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych trafiają te spośród nich, które wymagają specjalistycznej opieki i w okresie oczekiwania na przysposobienie nie mogą zostać umieszczone w rodzinnej pieczy zastępczej. W Polsce istnieją tylko trzy takie ośrodki. Każdy może przyjąć 20 dzieci, a jak widać potrzeby są znacznie większe.

Dlatego Fundacja UNAWEZA, jako Parter Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo zbiera fundusze na stworzenie Ośrodka Preadopcyjnego TUSIETULI w Tychach. Na pierwszy etap tej inwestycji potrzebujemy 1.000.000 mln zł.

tusietuli_1125x839.jpg

Będą tu trafiać niemowlęta, którymi nie mogą, bądź nie chcą zajmować się ich biologiczni rodzice. Przygotowujemy dla nich pięknie urządzone pokoiki, a w każdym z nich będzie bujany fotel dla niani, która w roli zastępczej mamy będzie tulić Maluchy, które tak bardzo tego potrzebują. Aby lepiej się rozwijać, doganiać rówieśników w rozwoju, będą ćwiczyć w sali integracji sensorycznej i gabinecie rehabilitacyjnym.Wszystkie Dzieciaczki przez całą dobę będą pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, ponieważ część z nich, to Dzieci chore. Będzie ciepło i domowo, a nie szpitalnie!

W Domu TUSIETULI będziemy przyjmować noworodki i niemowlęta (od urodzenia do 1. roku życia) w nagłych sytuacjach kryzysowych, które czasowo lub trwale są pozbawione opieki rodziców. Będą to zarówno Dzieci zdrowe jak i chore, najczęściej porzucone w oknach życia oraz pozostawione w szpitalach nie tylko z w województwie śląskim, ale w całej Polsce.

Celem tego ośrodka będzie szybkie przywracanie dzieciom rodziny. Zapewniona będzie nie tylko standardowa opieka, ale także pełna diagnostyka Ich stanu zdrowia, opieka lekarska i w razie potrzeby rehabilitacja.

Stwórzmy razem bezpieczne i przytulne gniazdo dla Dzieci, którym los podciął skrzydła już na początku Ich życiowej drogi.

Weźmiemy Je pod nasze skrzydła zanim znajdą swoje nowe, pełne miłości rodzinne gniazda.

Zmieniając życie jednego człowieka, zmieniasz cały świat!

RAZEM MOŻEMY DAĆ IM SKRZYDŁA!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.